Blisko dwustu sprawców przemocy poszukiwanych przez policję

0

Blisko 200 listów gończych wydanych wobec sprawców przemocy. Tyle osób jest wciąż poszukiwanych przez policję na podstawie przestępstwa znęcania się nad najbliższymi, które określone jest w art. 207 § 1 Kodeksu karnego.

Zgodnie z art. 207 § 1 Kodeksu karnego „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”.

Blisko 200 osób, które dopuściły się popełnienia wyżej wskazanego przestępstwa znęcania, jest poszukiwanych przez policję. Wśród sprawców przemocy są także kobiety. Aktualna baza poszukiwanych znajduje się na stronie poszukiwani.policja.pl.

Każdy, kto posiada jakąkolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszony jest o skontaktowanie się z policją pod numerem 997 lub 112. Informację o poszukiwanym można również zgłosić na stronie poszukiwani.policja.pl.

 

Pomoc pokrzywdzonym

Ofiary przestępstwa mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej świadczonej przez Ośrodki Pomocy, które działają dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości otrzymanych z Ministerstwa Sprawiedliwości. Pokrzywdzeni mogą skorzystać z profesjonalnej, bezpłatnej pomocy z zakresu prawa i psychologii, niezależnie od tego jaki mają status materialny. Na terenie naszego kraju działa aż 370 takich Ośrodków.

W Szczecinie Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem prowadzony jest przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny przy ul. Energetyków 10.

Z Ośrodkiem tym można się skontaktować pod numerem telefonu: 663 606 609 (telefon całodobowy) bądź za pomocą poczty elektronicznej: pomoc@sos.home.pl

Dodatkowo, w naszym regionie możemy udać się do pozostałych lokalnych Ośrodków w: Policach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Goleniowie, Choszcznie, Gryficach, Łobzie, Pyrzycach, Myśliborzu i Świnoujściu.

Ponadto, w dniach 22 – 28 lutego w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w wielu instytucjach odbywać się będą dyżury prawników, którzy będą gotowi udzielić bezpłatnych, fachowych porad. Już wkrótce przedstawimy więcej informacji na temat instytucji zaangażowanych w Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Wykaz i dane teleadresowe wszystkich Ośrodków Pomocy w naszym regionie znajdziesz TUTAJ

Polecamy także:

Przemoc w rodzinie. Jak reagować w sytuacji zagrożenia?

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię