Brutalnie zabił 20-latkę a jej 8 miesięczną córkę zostawił w oknie życia

0
fot. Archidiecezja Łódzka

Wtargnął do mieszkania byłej partnerki, poderżnął jej gardło a następnie uprowadził jej 8 miesięczną córkę i zaniósł do okna życia. Świadkiem tych zdarzeń była 7-letnia siostra ofiary.  Niebawem miała się odbyć rozprawa sądowa w sprawie ustalenia ojcostwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie.

Zabił byłą partnerkę bo bał się ojcostwa?

Do zdarzenia doszło w grudniu 2020 roku w bloku na jednym z osiedli Pabianic. Tuż po godzinie 13 do mieszkania 20 latki zapukał jej były partner. Najprawdopodobniej doszło do kłótni między byłymi partnerami. W efekcie, mężczyzna poderżnął gardło kobiecie i zadał cios w klatkę piersiową. Następnie uprowadził jej 8 miesięczną córkę. Mężczyznę podejrzewano o bycie ojcem dziecka. Badania jednak wykluczyły taką możliwość.

Należy wspomnieć, iż badania genetyczne miały odbyć się 8 grudnia, natomiast nie doszło do nich gdyż mężczyzna dzień wcześniej zabił swoją byłą partnerkę.

Sprawcę zidentyfikowano szybko bo był świadek

Co gorsza w momencie zbrodni w mieszkaniu przebywała także 7 letnia siostra ofiary. W czasie zdarzenia przebywała w innym pokoju. Dziewczynka zawiadomiła matkę o tym, iż siostra jest ranna i najprawdopodobniej nie żyje. Wezwane na miejsce pogotowie dokonało reanimacji 20 latki, lecz bez skutku. Niestety kobieta nie przeżyła napaści.

Policjanci szukali córki ofiary. Nagle do policjantów odezwały się osoby z okna życia które znajduje się przy Pabianickim Centrum Medycznym.

Dziecko odnalazło się w oknie życia

Centrum Medyczne poinformowało o pojawieniu się dziecka, już nie noworodka. Policjanci połączyli sprawy w jedność. Ponadto monitoring miejski nagrał moment gdy mężczyzna kroczy przez miasto z dzieckiem na rękach.

Jak się okazało, 8 miesięczna dziewczynka przyniesiona została przez mężczyznę do okna życia w foteliku samochodowym. Ubrana była ciepło i schludnie.

Mężczyzna został zatrzymany już tego samego wieczora w swoim domu, który dzielił z rodzicami. Na jego odzieży funkcjonariusze zauważyli ślady krwi oraz nóż kuchenny, który najprawdopodobniej stanowił narzędzie zbrodni.

Wszystkie dowody zostały zabezpieczone przez policję.

Grozi mu dożywocie

Mężczyzna właśnie usłyszał zarzut zabójstwa. W toku przesłuchań nie przyznał się jednak do winy i odmówił składania zeznań.  Mężczyźnie za ten czyn grozi nawet dożywocie.

_______________________________________
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię