Dobra: Testują urządzenie do zbiórki opakowań plastikowych i puszek

0

W Dobrej rozpoczęto testowanie nowoczesnego urządzenia do zbierania, kompaktowania i segregacji jednorazowych opakowań po napojach. Recomat umożliwia zebranie trzech rodzajów surowca: butelek PET, nakrętek i puszek ALU w trzech odrębnych pojemnikach. To projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Dobra: Testują urządzenie do zbiórki opakowań plastikowych i puszek

Recomat postawiono przy ul. Poziomkowej obok boiska „Orlik”. Wykonawcą zamówienia jest firma R3 Polska ze Szczecina. Przez dwa miesiące tj. od lipca do sierpnia 2021 r. urządzenie będzie testowane przez mieszkańców gminy, którzy będą mogli wrzucić do niego niezgniecione butelki plastikowe PET, niezgniecione aluminiowe puszki oraz nakrętki. Dzięki temu aż trzy rodzaje surowca mają szansę na drugie życie zgodnie z ideą obiegu zamkniętego.

To realizacja projektu inwestycyjnego Budżetu Obywatelskiego pod nazwą „EKO – Gmina Redukuj odpady – wrzuć butelkę PET lub puszkę po napojach do RECOMATU i odbierz korzyści. Z EKO-GMINA segregujesz – zyskujesz!”. Program lojalnościowy zastosowany w Recomacie, zachęca konsumentów do korzystania z automatów zwrotnych w zamian za ustalone benefity. Za oddane opakowania program nalicza punkty na koncie użytkownika realizowane poprzez aplikację lub paragon z kodem QR.

System motywacji wspiera działania w dążeniu do maksymalnego odzysku czystych surowców i zachęca konsumentów do zachowań zgodnych z koncepcją obiegu zamkniętego.

Polecamy także:
Szczecin: Stadion Pogoni uzyskał 3 kategorię UEFA
Świnoujście: Tony śmieci znalezione podczas remontu nabrzeża
Stargard: Rowerzyści wykręcili ponad 200 tysięcy kilometrów!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię