Festyn św. Józefa po raz pierwszy z Duszpasterstwem Tradycji

0

Duszpasterstwo Tradycji „Usus Antiquior” w Szczecinie zaprasza 26.06 na festyn św. Józefa, który odbędzie się przy Kaplicy Rektoralnej pw. Św. Józefa przy ul. Judyma 4. Uroczystość rozpocznie się od Mszy św. o godz. 11.00, a od 12.30 zapraszamy na piknik z wieloma atrakcjami dla przybyłych gości.

 Redakcja.: Czym jest duszpasterstwo tradycji „USUS ANTIQUIOR”?

Kamil Szałata: Duszpasterstwo Tradycji Usus Antiqiuor, które w listopadzie będzie obchodzić 10-lecie powstania w naszej diecezji to wspólnota wiernych przywiązanych do Mszy św. Trydenckiej, która przez ponad 1500 lat w prawie niezmienionej formie była sprawowana na całym świecie.

Red.: Msza św. Trydencka – dlaczego akurat ta forma odprawiania Mszy jest kultywowana przez Wasze duszpasterstwo?

Kamil Szałata: Po pierwsze dlatego, że możemy :); Jak pisał papież Benedykt XVI, nigdy nie została ona zabroniona, a po drugie ze względu na jej starożytność, piękno, majestat, charakter kontemplacyjny. W tej formie Mszy św. odkrywamy bliskość Boga i widzimy, jak wielkie duchowe owoce ona wnosi w nasze życie. Trzeba też zwrócić uwagę, że korzystamy również z pozostałych sakramentów takich jak chrzest św., ślub czy pogrzeb w formie przed reformą liturgiczną, na co również pozwalają nam dokumenty Kościoła. Wielkie zasługi w rozwoju duszpasterstwa ma nasz Metropolita Szczecińsko – Kamieński ks. abp Andrzej Dzięga, który w ostatni dzień poprzedniego roku poświecił nam kaplicę pw. św. Józefa przy ul. Judyma, a która jest siedzibą naszego duszpasterstwa.

Red.: Czego możemy spodziewać się po pikniku 26.06? Dla kogo i jakie atrakcje są przygotowane?
Kamil Szałata: Festyn św. Józefa, który pierwotnie miał odbyć się w odpust św. Józefa – 1 maja, ze względu na obostrzenia, został przeniesiony na pierwszy dzień wakacji. Na festynie nie zabraknie atrakcji. Na dzieci czekają: zamek dmuchany, trampolina, zabawy oraz konkursy z nagrodami. Na trochę starszych – pokazy walk średniowiecznych oraz możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku. Odbędzie się wystawa paramentów liturgicznych, które używa się do Mszy Trydenckiej oraz występy artystyczne – wystąpi m.in. Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”. Każdy będzie mógł zjeść kiełbaskę z grilla oraz spróbować wypieków przygotowanych przez niewiasty z naszego duszpasterstwa. O godz.11.00 rozpoczniemy uroczystą Mszą św. w naszej kaplicy, a następnie będziemy wspólnie świętować. Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcieliby poznać nasze duszpasterstwo, a nie mieli wcześniej ku temu okazji.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię