Trzech mężczyzn odpowie za pobicie oraz kradzież zegarka i telefonu komórkowego. Jeden z nich był recydywistą.
Do zdarzenia doszło 2 lipca w okolicach dworca kolejowego w Goleniowie. Pokrzywdzony siedział na ławce z kolegą, kiedy zwrócili się do niego stojący obok mężczyźni. Nieznajomi zażądali wydania zegarka o wartości 400 zł i telefonu komórkowego o wartości 900 zł pod groźbą użycia siły fizycznej. Następnie kazali podać kod odblokowujący urządzenie, a gdy pokrzywdzony odmówił został kilkukrotnie uderzony pięścią w twarz i kolanem w brzuch. Sprawcy postanowili też upewnić się, że ofiara nie zgłosi napaści organom ścigania, W tym celu zaciągnęli mężczyznę za budynek pobliskiego sklepu meblowego, gdzie ponownie zaczęli grozić mu i okładać pięściami.
Mimo wszystko pokrzywdzony postanowił zgłosić przestępstwo. Policjantom szybko udało się ustalić i zatrzymać podejrzanych, a także odzyskać skradzione mienie. Sprawcami okazali się trzej mężczyźni w wieku 20, 21 i 40 lat. Dwaj z nich byli wcześniej karani, ponadto jeden z nich dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Żaden z zatrzymanych nie przyznał się do zarzucanych czynów.
Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Mężczyźnie, który popełnił przestępstwo w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Oznacza to, że może spędzić w więzieniu nawet 18 lat.
Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Goleniowie trafił właśnie do sądu.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Polecamy także:
105 lat biało-czerwonej szachownicy – symbolu historii i dziedzictwa polskiego lotnictwa