Idąc w Marszu Równości domaga się szacunku a tymczasem szydzi z bł kard. Wyszyńskiego

0
wyszyńskiego
fot. OMA

Wczoraj ulicami Szczecina przeszedł Marsz Równości. Jego uczestnicy mają na ustach słowa o równości, tolerancji, szacunku.W tym marszu udział także wzięła pełnomocnik marszałka województwa Olgierda Geblewicza. Bogna Czałczyńska mając te wszystkie wzniosłe hasła na sztandarach w obrzydliwy sposób zakpiła z bł kard. Wyszyńskiego.

W Kobylance właśnie powstało pierwsze na świecie Sanktuarium błogosławionego kard. Wyszyńskiego. Trafiły tam relikwie beatyfikowanego 12 września Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

Wpis o tym wydarzeniu zamieszczono na stronie internetowej „Głosu Szczecińskiego” i opublikowano na Facebooku. Pod owym wpisem wywiązała się żarliwa i dość odrażająca dyskusja.

Udział w niej wzięła pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza ds. równości. Pani Bogna Czałczyńska w swoich wpisach szydziła między innymi z relikwii zgromadzonych w Sanktuarium pisząc o „świętych prezerwatywach”:

„Wszyscy cieszymy się, że święty włos przybył i zmieni oblicze ziemi. Amen”

Jej rozmówca zapytał:

„Prezerwatywy też?”

Na to pani Bogna Czałczyńska odpowiedziała twierdząco:

„(…) chyba nie ma wyjątków”

Jest to jeszcze bardziej oburzające, zważywszy na to, że wczoraj odbył się w Szczecinie Marsz Równości. Na nim pani Czałczyńska wraz z tłumem zgromadzonych tam osób niosła na sztandarach słowa o równości, tolerancji, szacunku.

Przypomnijmy, że pani pełnomocnik ds. równości, nie tak dawno temu niszczenie kościołów porównywała do malowania Znaku Polski Walczącej podczas Powstania Warszawskiego.

Sprawą zajęła się już Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu:

„Jako fundacja wystosujemy pismo z apelem do marszałka województwa o rozwiązanie stosunku pracy z Panią Bogną Czałczyńską.” – czytamy na stronie OMA

Fundacja swój wniosek motywuje następująco:

„Osoba, której pracą za publiczne pieniądze jest dbałość o równość i niedyskryminację umieszcza w Internecie wpisy, które mogą ranić osoby, które wyznają wiarę katolicką.”

Będziemy przyglądać się tej sprawie.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię