ITD: Pojazdów ciężarowych nie ujawniono

0
SONY DSC

Gdzie jest taki rejon w Polsce, w którym nie ma pojazdów ciężarowych? Według ITD w Szczecinie, i to na najbardziej obciążonej drodze do Polic.

Do tak zadziwiających wniosków doszła Inspekcja Transportu Drogowego po przeprowadzonych “dynamicznych kontrolach”.  Takie kontrole przeprowadzone zostały w tym roku na odcinku Skolwin – Gocław.  Poniżej fragment korespondencji:

Nie mamy pojęcia, na czym polegają kontrole dynamiczne ITD, ale chyba na uciekaniu przed ciężarowymi pojazdami, żeby przez przypadek ich nie zobaczyć. 

Mieszkańcy Żelechowej, Golęcina, Gocławia, Stołczyna, Skolwina od kilku lat piszą do urzędników, Policji i ITD o zrobienie porządku z przeładowanymi TIR-ami oraz jeżdżącymi z nadmierną prędkością samochodami. Niestety, próżno im szukać pomocy u odpowiedzialnych za ruch drogowy, zarówno urzędników, jak i służb kontrolnych. Wsparcia nie ma i, sądząc po piśmie, nie będzie ze strony ITD.  

Poniżej krótki film, zaledwie pięciominutowy, z ul. Stołczyńskiej. Wykonany przez mieszkańca Skolwina z okna, by nie stresować uczestników ruchu. Tak wygląda ruch na ulicy, po której, według Inspekcji, w ogóle nie jeżdżą pojazdy ciężarowe.  

A co sądzą o tym mieszkańcy? 

Pan chyba kpi sobie ze mnie – zbulwersował się pan Andrzej. Pokazaliśmy mu pismo. – No to kpią z nas wszystkich. Jak remontowali to skrzyżowanie były dni, w których korek sięgał Polic. Połowa z pojazdów to TIRy, a do tego jeszcze wywrotki i inne pojazdy ciężarowe, jak choćby teraz jadący samochód z drzewem. pewnie dostali prikaz z góry, że mają tędy nie jeździć.  

Betoniarki z Cemexu jeżdżą tak pozalewane, że cement w czasie jazdy gubią. kamienie na torowisko ogromne wywrotki wożą, samochody z drzewem, cysterny z Polic i do Polic, wywrotki z ziemią, TIRy na papiernię, stocznię, Alfa Terminal, czy po nawozy na Stołczyn i do Polic – wymienia pani Elwira. – a do tego jeszcze inne ciężarówki z towarami. Albo są ślepi, albo jeżdżą tak, żeby sobie pojeździć. To jest kpina, równie dobrze można powiedzieć, że oni kompletnie nic nie robią, tylko siedzą, kawę piją za nasze pieniądze.   

Daj pan spokój, nawet komentować tego nie będę. Skoro nie widzą, jak jadą, to na piechotę niech chodzą. To jest jakaś bzdura, a nie pismo z ITD. Aż nie che się wierzyć, że w ogóle coś takiego napisali. 

To tylko niektóre i to mniej dosadne wypowiedzi mieszkańców. Jak widać, Inspekcja Transportu Drogowego tylko się skompromitowała. Mieszkańcy mają też swoją diagnozę takiego, a nie innego zachowania tej służby, ale w przesłanym do nas piśmie ITD stwierdziło, że to “godzi w dobre imię ITD”. Jak mówią mieszkańcy, trzeba najpierw mieć te dobre imię, żeby je stracić. A po takich pismach to ze 100 lat będą pracować i nie zapracują. 

Polecamy także:

Szczecin: Miasto pełne koloru
Cztery medale, pożegnania i upadek. Dzień pełen wrażeń w Tokio
Nielegalny wjazd na budowę skończył się dewastacją chodnika i ulicy 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię