Jachira o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim: „Faszysta i antysemita”

0

Posłanka Klaudia Jachira w skandaliczny sposób skomentowała uroczystość beatyfikacyjną kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nazwanie Prymasa Tysiąclecia „faszystą i antysemitą” spotkało się jednak z falą negatywnych komentarzy. 

W niedzielę (12 września) odbyła się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Niestety to doniosłe wydarzenie zostało wykorzystane przez osoby, które na co dzień zajmują się zwalczaniem wiary katolickiej. Jedną z takich osób jest znana z teatralnych popisów posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira.

Wczoraj zamieściła na Twitterze post o następującej treści:

„Faszysta i antysemita (ot, błędy młodości) wynoszony na ołtarze przez obrońców pedofili (kto nie ma pokus?) podczas stanu wyjątkowego – do obejrzenia na wszystkich kanałach”

Jej wypowiedź spotkała się z oburzeniem. Prezes fundacji Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski poinformował, że rozważa się podjęcie kroków prawnych ws. znieważenia pamięci po kardynale Wyszyńskim.

Z kolei Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu przypomniał, że Prymas był mężem stanu oraz obrońcą praw człowieka, narodu i Kościoła.

Również internauci nie pozostawili na posłance suchej nitki.

„Niektórym to powinni wyłączyć internet, non stop manipuluje pani ludźmi i powiela kłamstwa, pierwszy link w google i już wiemy, że to kłamstwo, kto głosował na takiego marnego polityka?”

„Czy obrażanie polskiego patrioty, wielkiego kapłana trudnych czasów, którzy walczył z nazistowskimi Niemcami a przez ruskich komunistów wtrącony został (i brutalnie katowany) do więzienia to oficjalne stanowisko Koalicji Obywatelskiej?”

„Nawet gdyby Pan Kaczyński zatrudnił najdroższego spin doktora na całym świecie to nie miałby z niego tyle pożytku i… radości ile ma z Pani. Jest Pani prawdziwym skarbem”

To tylko niektóre z komentarzy. Co najciekawsze, postawą posłanki Jachiry jest zniesmaczony także… Roman Giertych, który podkreślił, że prymas Wyszyński walczył zarówno z faszyzmem, jak i komunizmem.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię