Kino za Rogiem w Węgorzynie

0

W Węgorzynie uroczyście otwarto kino w ramach sieci „Kino za Rogiem”. Powstała placówka to małe, kameralne kino społecznościowe. Kino w Węgorzynie jest pierwszym takim kinem, które powstało w województwie zachodniopomorskim.

Kino za Rogiem w Węgorzynie

W okresie ostatnich  trzydziestu lat, z map wielu miejscowości zniknęło bardzo dużo kin. W mniejszych miejscowościach kina przegrały konkurencję z wideo, telewizją satelitarną czy też odtwarzaczami DVD. Obecnie zaczyna się to zmieniać. W naszym województwie powstało pierwsze kino w sieci Kino za Rogiem,

Kino za Rogiem, to kino odwołujące się do tęsknoty za kameralną wspólnotą, to pomysł na kino dla przyjaciół. Głównym zamiarem pomysłodawcy Kina za Rogiem, a jest nim Grzegorz Molewski – twórca Telewizji Kino Polska oraz nowatorskiego projektu KinoRP, w ramach którego jest dokonywana cyfrowa rekonstrukcja kanonu polskiego kina, jest zbudowanie sieci małych kin, tanich w obsłudze i utrzymaniu, ale takich, które zachowują najważniejsze zalety współczesnych kin sieciowych, w szczególności cyfrową jakość obrazu i dźwięku. Kina za Rogiem to przede wszystkim sale multimedialne adaptowane do funkcji małego kina, tworzone w ramach istniejącej infrastruktury publicznej i prywatnej w domach kultury, bibliotekach, szkołach, ośrodkach edukacyjnych i sportowych, remizach strażackich, sanatoriach, klubach czy kawiarniach.

Kino w Węgorzynie jest małym, kameralnym kinem społecznościowym. Co to oznacza? Każdy widz ma możliwość uczestniczenia w procesie opracowywania repertuaru – ma możliwość zamówienia filmu czy wynajęcia sali. Nowoczesna sala kinowa może pomieścić 20 osób. Węgorzyńskie kino należy do sieci „Kino Za Rogiem” i dzięki temu może oferować filmy, których obejrzenie kosztuje zaledwie kilka złotych.

W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Węgorzynie odbyło się uroczyste otwarcie Kina. Gospodarz obiektu Dyrektor GOKiS Edward Arys wspólnie z Burmistrz Węgorzyna Moniką Kuźmińską dokonali symbolicznego otwarcia kina przed jego siedzibą. Tuż po przecięciu wstęgi, zaproszeni goście mogli sprawdzić możliwości kina podczas krótkiego pokazu promocyjnego. Na otwarciu nie mogło zabraknąć oczywiście popcornu, który każdy z widzów otrzymał tuż przed seansem.

Polecamy także:
Pogoda: W weekend możemy spodziewać się upałów?
Mieszkowice: Sześć radiowozów i pościg. Brawurowa akcja policji
Szczecin: Wstrzymane dwie inwestycje. W trosce o drzewa?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię