Komisarz Marek Łuczak i Tomasz Licak ambasadorami Szczecina

0

Komisarz Marek Łuczak, znany policjant i historyk pasjonat, oraz saksofonista jazzowy, Tomasz Licak, zostali zaliczeni do grona Ambasadorów Szczecina. To tytuł przyznawany przez Prezydenta Szczecina w uznaniu zasług dla promocji miasta w kraju i na świecie.

Kapituła składająca się m.in. z przedstawicieli mieszkańców, wybranych osób z magistratu i szefów szczecińskich mediów dokonała nominacji, które zatwierdził oficjalnie prezydent Piotr Krzystek.

Tomasz Licak to urodzony w Szczecinie twórca muzyki filmowej i teatralnej. Do tej pory nagrał 15 płyt. Jest kompozytorem, saksofonistą jazzowym, a także wykładowcą akademickim (na Akademii Sztuki w Szczecinie). Zasłużony animator kultury, organizator życia kulturalnego, laureat Grand Prix Jazz nad Odrą i Bielskiej Zadymki Jazzowej. Komponuje i aranżuje muzykę dla różnorodnych zespołów jazzowych, na co dzień związany z DK 13 Muz.

Komisarz Marek Łuczak służy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, gdzie zajmuje się odnajdywaniem zaginionych i skradzionych zabytków. Jest też prezesem Pomorskiego Towarzystwa Historycznego.

Autor 40 książek o historii oraz zabytkach Szczecina i Pomorza. Wydał i wciąż aktualizuje liczącą 27 tomów serię monografii o szczecińskich dzielnicach. Prowadzi cykle wykładów i szkoleń w Polsce, Niemczech i we Włoszech. W 2014 r. odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego brązowym medalem „Gloria Artis”. W 2016 r. odznaczony także przez Prezydenta RP – Srebrnym Krzyżem Zasługi. Nagrał również kilka płyt charytatywnych dla chorej policjantki.

Polecamy także:

Pomoc mogła dotrzeć do większej liczby ludzi!
Na krańcu Polski. Polski Szczecin obchodzi 76. urodziny
Zachodniopomorskie: Znamy wyniki matur! Nasz region na dole listy

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię