Mgła, awarie, wypadki, efektowne piruety, na poligonie w Drawsku   

0

Dzisiejszy dzień wyścigowy Wysoka Grzęda Baja Poland na Poligonie w Drawsku tradycyjnie nie rozpieszczał zawodników.  Mniejsze i większe awarie pojazdów, efektowne piruety w powietrzu i twarde upadki, niestety również kontuzje. 

Drugi dzień dał się we znaki zarówno zawodnikom jak i pojazdom. Już na początek dzień powitał wszystkich solidną mgłą, przez co były trudności z doborem osprzętu w postaci opon. No ale decyzje trzeba było podjąć i startować, Jak mówi Tomasz Białkowski to była chyba najtrudniejsza decyzja dzisiejszego wyścigu od której wiele zależało.  

Niestety rywalizację zakończył nasz szczeciński reprezentant ks. Marian Augustyn. Jak poinformował  

Baja całkiem fajnie się zaczęła i niestety już się dla mnie skończyła. A jechało się tak fajnie myślę, że dość szybkim tempem, ale niestety na 60 km podwinęła się lewa stopa w koleinie i wykręciła całą nogę myślałem, że ją urwało, ale nawet się nie zatrzymałem. Najpierw był spory ból, który po kilku kilometrach zelżał i jakby powrót do sił oraz chęć dobrej jazdy, ale po tankowaniu na 88 km – gdzie nawet nie zsiadłem z motocykla – to już była tylko walka z bólem i oczekiwanie mety na 134 km. Ale nie ma co narzekać mogło nogę ukręcić w kolanie, ale najważniejsze, że nie ma złamania (już po RTG). Buty dały radę, ale 3. miejsca, które do tej pory zajmowałem w Mistrzostwach Polski, niestety nie da się obronić, ale cóż, taki jest sport. 

Sporo kłopotów miał również lider wyścigu Krzysztof Hołowczyc. W trakcie OS 3 na 3 kilometrze przed metą alternator w jego Mini John Cooper Works Rally postanowił podnieść ciśnienie Hołkowi. Na szczęście problem z tym elementem, nie przeszkodził liderom Hołowczyc/Kurzeja w ukończeniu dzisiejszego wyścigu i utrzymaniu 1 miejsca. Ale dzięki kłopotom polaków duet Yazeed Al-Rajhi/Michael Orr zmniejszył dystans i mocno “depcze po pietach Hołkowi. Straty nadrabia też, liderujący w pucharze świata w rajdach baja FIA duet Yasir Seaidan i Alexei Kuzmich.  

Jutro zawody wracają na trasy w Szczecinie i Gminy Dobra. Zakończenie na Lotnisku w Dąbiu o 14.30 Ceremonią Mety wręczeniem nagród. 

Polecamy także:

Patriotyczne śpiewy na Placu Lotników
Biedronka, Kaufland, a teraz i Lidl. Kolejny sklep otwiera się w niedziele
To już dawno powinno być zamknięte 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię