Miasto Szczecin opublikowało fake newsa 

0
Foto: GDDKiA O/Szczecin

Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina (ZDOS) to długo wyczekiwana inwestycja. Dlatego niezrozumiałą jest postawa władz miasta wobec tego przedsięwzięcia. Ostatnio uciekają się nawet do produkcji fake newsów. 

4 sierpnia na stronie miasta opublikowano informację, jakoby ZDOS zostało wykreślone z planów przetargowych. Rozmawialiśmy w tej sprawie z Mateuszem Grzeszczukiem z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  

Miasto Szczecin opublikowało nieprawdziwe informacje o wykreśleniu drogi z planów. Te screeny, które publikują, dotyczą sytuacji, kiedy na ogólnodostępnej platformie Urzędu Zamówień Publicznych pojawiły się nasze wewnętrzne robocze dokumenty, które nie powinny się tam znaleźć. Po naszych sygnałach Naprawiono błąd na platformie i wszystkie wersje robocze zniknĘły z Planu Zamówień. Wszystkie obowiązujĄce plany są dostępne do pobrania na platformie Biuletynu Zamówień Publicznych.  My robimy swoje w ramach naszego zakresu robót, a za kwestie finansowe odpowiada Ministerstwo Infrastruktury.  

 

Wysłaliśmy również zapytanie do ministerstwa infrastruktury. Do sprawy powrócimy jak tylko otrzymamy odpowiedź.

ZDOS na stronach rządowych widnieje jako „do realizacji 2022 –2027”. Czyli nikt jej nie wykreślił. Będzie mieć długość około 50 km, od północy i zachodu ominie aglomerację szczecińską. Szczególne znaczenie będzie miała dla Polic i miejscowości Powiatu Polickiego. Obecnie, aby dojechać z Polic do węzła S3/S6 Goleniów Północ trzeba przejechać 58 km, w tym pokonać samo centrum Szczecina. Po powstaniu obwodnicy trasa ta skróci się do 23 km, a czas przejazdu kilkukrotnie. Z centrum Szczecina zostanie wyprowadzona znacząca część ruchu samochodowego, w tym pojazdy jadące do Zakładów Chemicznych w Policach.  

Polecamy także:

Tokio 2020: Pech lekkoatlety ze Szczecina. Lewandowski wraca do domu
Białęgi: Kolejny atak na strażaków
Pogoń Szczecin w środku afrykańskiej wioski? TAK! [WYWIAD]

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię