Międzyzdroje: Mięsożerna bakteria „zjadała” mięśnie nogi 30 latka!

0
mięśnie

30 letni mieszkaniec Międzyzdrojów został zaatakowany przez bardzo rzadko występującą w Polsce bakterię. Vibrio vulnificus bo tak nazywa się bakteria dosłownie „zjadła” mięśnie nogi mężczyzny.

Jak podają lokalne media, w ubiegłym tygodniu na pogotowie zadzwonił mężczyzna. Ratownikom zgłosił wówczas wręcz gigantyczny ból nogi.

Do mężczyzny przyjechała ekipa ratowników ze Świnoujścia, gdyż w Międzyzdrojach na daną chwilę nie było wolnych karetek.

Po zbadaniu pacjenta, ratownicy zdecydowali się go przewieźć na kolejne badania do szpitala w Świnoujściu.

W szpitalu lekarze stwierdzili, że 30 latek został zainfekowany bardzo rzadko występującą w Polsce bakterią Vibrio vulnificus

Jak podają media, „mięsożerna bakteria dosłownie »zjadała« mięśnie nogi mężczyzny”

Stan mężczyzny był na tyle poważny, że zdecydowano o przewiezieniu go do Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. Tam trafił na OIOM.

Następnie trafił pod opiekę lekarzy z Uniwersyteckiego Centrum Leczenia Chorób Morskich i Tropikalnych. Tam zastosowano leczenie w komorze hiperbarycznej. Jedynie ta placówka dysponuje odpowiednim sprzętem do tego typu leczenia.

Z doniesień medialnych wynika, iż leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty i pacjent czuje się już lepiej.

Do zakażeń Vibrio vulnificus w Polsce dochodzi niezwykle rzadko. Sytuacja nasiliła się wraz z ociepleniem wód Bałtyku. Bakteria ta bowiem rozwija się jedynie w ciepłych wodach morskich.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię