Najbliższe wydarzenia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

0
Foto: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Oscarowa premiera w Kinie Zamek, kolejna wirtualna odsłona Wiosennych Koncertów Gitarowych i niezwykła wystawa o Szczecinie, to propozycje Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie na najbliższe dni.

Najbliższe wydarzenia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Działające w Zamku Książąt Pomorskich Kino Zamek jako pierwsze szczecińskie kino pokaże premierowo film „Nomadland”, który otrzymał aż sześć nominacji do tegorocznych Oscarów (m.in. za najlepszy film, reżyserię i dla najlepszej aktorki – rewelacyjnej Frances McDormand). Obraz stworzony przez Chloé Zhao zdobył najważniejsze nagrody filmowe ostatniego roku: Złotego Lwa w Wenecji, Nagrodę Publiczności w Toronto, Złotą Żabę na Camerimage, a także liczne nagrody krytyków i gildii zawodowych oraz dwa Złote Globy. Seanse „Nomadland” w Kinie Zamek rozpoczną się już od piątku 19 marca.

Także od 19 marca będzie można zobaczyć najnowszy film zdobywcy Oscara – Andersa Thomasa Jensena (reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama”) – „Jeźdźcy sprawiedliwości” z charyzmatycznym Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Z kolei w sobotę 20 marca zapraszamy na kolejną projekcję filmu „Lekcja miłości” (godz. 15.00).

Repertuar Kina Zamek i bilety znajdziesz TU

Do sali Kina Zamek na jeden seans może wejść tylko 25 osób. Widzów obowiązuje przestrzeganie reżimu sanitarnego.

W piątek 19 marca zapraszamy także na kolejną odsłonę XXIII Wiosennych Koncertów Gitarowych. Przypominamy, że w tym roku koncerty w ramach cyklu były rejestrowane a poszczególne występy są dostępne w sieci jedynie przez trzy dni. Od godziny 8.00 w piątek w zamkowej przestrzeni internetowej (https://zamek.szczecin.pl i https://www.youtube.com/user/zkpszczecin ) będzie można obejrzeć koncert młodego utalentowanego gitarzysta Andrzeja Grygiera.

Foto: Zamek Książąt Pomorskich

Muzyk jest laureatem wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych.

Program koncertu:

Antonio Jose – Sonata para Guitarra

Aleksander Tansman- Suite „In modo Polonico”: Entree, Kujawiak, Tempo de polonaise, Kołysanka no 1, Alla polacca, Reverie, Oberek.

Roberto Sierra – Sonata: 1.Con pasion, 2.Expresivo, casi religioso

Materiał dostępny będzie w sieci do niedzieli 21 marca do godziny 22.00.

Szczecin. Atlas obecności

Zamek zaprasza również na najnowszą wystawę, jaka dostępna jest w galeriach Skrzydła Wschodniego. Ekspozycja „Szczecin. Atlas obecności” w dość nowatorski sposób podchodzi do historii miasta. Główny nacisk kładzie na rolę jego mieszkańców, ich indywidualnych i grupowych doświadczeń w tworzeniu Szczecina od roku 1945 do współczesności. Na wystawie prezentowane są dawne i nowe obrazy miasta, charakterystyczne miejsca, wydarzenia historyczne i wizerunki mieszkańców, zarówno podczas ich aktywności publicznej jak i w sytuacjach prywatnych. Integralną częścią wystawy jest aktywny udział widzów. Zwiedzający będą mieli okazję podzielić się swoimi wspomnieniami, opiniami a także pamiątkami.

Foto: Zamek Książąt Pomorskich

W Holu Wschodnim Zamku trwa wystawa ilustracji estońskiej „Sekretne życie”. Na ekspozycję składa się około 60 prac – grafik, rysunków i małych form przestrzennych, których autorami są znani i cenieni na świecie: Viive Noor, Kadi Kurema, Regina Lukk-Toompere oraz Urmas Viik. Wystawa gościła dotychczas we Francji (Paryż i Strasburg), Izraelu (Tel Awiw i Jerozolima) i na Białorusi (Mińsk). W Polsce pokazywana była w Warszawie, Płocku i Krakowie. Organizatorem wystawy w naszym kraju jest Ambasada Republiki Estońskiej w Warszawie.

Zamkowe wystawy dostępne są od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00. Zwiedzających obowiązuje przestrzeganie reżimu sanitarnego i limitu osób przebywających jednocześnie w galeriach.

Projekcje filmów „Nomadland”, „Jeźdźcy sprawiedliwości” i „Lekcja Miłości” w Kinie Zamek

Nomadland

Foto: Zamek Książąt Pomorskich

19 marca (piątek), godz. 19:30
20 marca (sobota), godz. 17:00
21 marca (niedziela), godz. 20:00
23 marca (wtorek), godz. 17:00
24 marca (środa), godz. 17:00
25 marca (czwartek), godz. 17:00
26 marca (piątek), godz. 17:00
27 marca (sobota), godz. 19:00
28 marca (niedziela), godz. 19:00
30 marca (wtorek), godz. 19:30
31 marca (środa), godz. 17:00

Dramat, USA 2020 (107 min)

Reżyseria Chloé Zhao

Obsada: Frances McDormand, David Strathairn, Linda May

Kobieta po sześćdziesiątce wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek. Fabularyzowana wersja reportażu Jessiki Bruder z genialną Frances McDormand w głównej roli. „Nomadland” to m.in.: zdobywca Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji, Złotej Żaby na festiwalu Camerimage, Nagrody Publiczności festiwalu w Toronto, laureat Złotych Globów, faworyt Oscarów 2021, najczęściej nagradzany film roku!

Jeźdźcy sprawiedliwości / Retfærdighedens ryttere

Foto: Zamek Książąt Pomorskich

19 marca (piątek), godz. 17:00
20 marca (sobota), godz. 19:30
24 marca (środa), godz. 19:30
25 marca (czwartek) godz. 19:30
26 marca (piątek) godz. 17:00

Kryminalny, akcja, Dania 2020 (116 min)

Reżyseria Anders Thomas Jensen

Obsada: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Gustav Lindh

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet! Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.

Lekcja miłości

20 marca (sobota), godz. 15:00

Dokumentalny, Polska 2019 (75 min)

Reżyseria: Małgorzata Goliszewska, Katarzyna Mateja

Przez całe życie Jola robiła tylko to, czego oczekiwali od niej inni. Jako matka sześciorga dzieci i żona porywczego męża codziennie robiła makijaż, wkładała kolorowe ubrania i udawała, że wszystko jest w porządku. Jednak pewnego dnia coś w niej pęka – Jola odnajduje w sobie siłę, aby odejść od męża i zacząć żyć pełnią życia. Spotyka się z przyjaciółkami, tańczy w szczecińskiej Kawiarni Uśmiech, pisze wiersze i piosenki. Śpiewa o miłości – uczuciu, o którym zawsze marzyła, ale nigdy go nie zaznała. Niespodziewanie spotyka Wojtka, który traktuje ją jak królową. Czy będzie umiała otworzyć się na miłość, po raz pierwszy w swoim życiu? Zwłaszcza, gdy dowiaduje się, że ma mniej czasu, niż przypuszczała.

FILM DOFINANSOWANY W RAMACH ZFF POMERANIA FILM

Źródło: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

POLECAMY TAKŻE:

114 lat mistrza Granatowo-Bordowych – Floriana Krygiera

Polska Żegluga Morska przejmuje od PŻB spółkę Polskie Promy

Odnaleziony niewybuch na terenie Nadleśnictwa Nowogard

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię