O krok od tragedii! Senior zamierzał podpalić dom i zabić żonę

0
pixabay.com

60-letni mieszkaniec Gminy Mirosławiec w trakcie kłótni rodzinnej tak się zdenerwował, że groził żonie śmiercią. Ponadto zagroził podpaleniem ich domu. Groźby były realne gdyż zdążył już wszystko przygotować. Nerwowy senior został zatrzymany w porę przez policję.

Policja z Wałcza otrzymała zawiadomienie do domu jednorodzinnego w gminie Mirosławiec. Starsza kobieta wezwała pomoc, gdyż jej mąż wszczął awanturę.

Pijany mężczyzna wszczął awanturę, podczas której groził żonie śmiercią. Nagle wzburzony opuścił dom, do którego wrócił po krótkiej chwili. W dłoni trzymał kanister napełniony benzyną. Groził, że podpali dom. To, że spełni swoje groźby było bardzo realne, gdyż zdążył polać już substancją pomieszczenia domu oraz część ubrań. Przerażona kobieta wybiegła wówczas z domu i wezwała policję.

Na miejscu zjawili się jako pierwsi funkcjonariusze policji będący już po służbie, którzy byli w pobliżu.  Policjanci obezwładnili mężczyznę i poczekali na przyjazd właściwej jednostki policji. Mężczyznę zatrzymano i aresztowano. Jak wynika z informacji policji, senior już wcześniej był karany.

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Wałczu nakazał zastosowanie wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię