Okrągły stół w sprawie budowy SKM – kolejna inicjatywa Krzystka

0

SKM Szczecińska Kolej Metropolitalna jest w sytuacji naprawdę niewesołej. Zagrożone fundusze, opóźnienia sięgające dwóch lat i spór pomiędzy wykonawcami a PKP PLK SA.

Trakcja i PKP PLK SA toczą spór, którego zakładnikiem jest SKM

To strategiczna inwestycja dla miasta i regionu. Czas kończyć spory i jak najszybciej doprowadzić do kontynuacji budowy. To moja propozycja skierowana do wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego – pisze prezydent Krzystek.

Swoje pismo jako przewodniczący Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego (SOM) skierował do wszystkich jego członków i partnerów zarazem. Spotkanie ma się odbyć w formie wideokonferencji na jednej z platform.

Miejmy nadzieję, że w końcu coś się ruszy i ekipy pojawią się na torach, zwłaszcza na linii do Polic. Przypomnimy to linia idąca praktycznie przez cały lewobrzeży Szczecin. Pomimo najmniejszego ruchu kolejowego (pozbawiona pasażerskiego) wydawała się szybką i łatwą do ukończenia. Takie też miał oczekiwania dyrektor SKM Walaszkowski. Niestety stało się inaczej i nie dość że prace stoją, próżno szukać tam pracowników, to jeszcze pozostał ogromny bałagan wokół placów budowy. Na tą właśnie linię przeznaczone też są największe środki w budżecie.

Polecamy także:

Święcenie pokarmów będzie czy nie?
Sławomir Nitras usłyszy zarzuty? Wniosek o uchylenie immunitetu
Nielegalny hazard w polickim lokalu usługowym [FILM]

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię