Pierwszy w Szczecinie solowy koncert Mikołaja Trzaski

0
Foto:. Jacek Poręba

26 czerwca na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zagra Mikołaj Trzaska, wybitny jazzman, saksofonista, klarnecista basowy i kompozytor muzyki filmowej. To będzie pierwszy w naszym mieście solowy koncert tego artysty. Po występie odbędzie się spotkanie z muzykiem i plenerowy pokaz filmu „Miłość”. Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży.

Pierwszy w Szczecinie solowy koncert Mikołaja Trzaski

Mikołaj Trzaska jest uważany za ikonę jazzowej awangardy w Polsce. Jest cenionym improwizatorem. Współpracował z najwybitniejszymi muzykami z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych, m.in. Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Michaelem Zerangiem, Clementine Gasser, Johnem Tchikai, Noelem Akchote oraz z pisarzami: Marcinem Świetlickim, Jurijem Andruchowyczem i Andrzejem Stasiukiem.

Wraz z Tymonem Tymańskim był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu (nurt, który pojawił się w polskiej muzyce jazzowej w latach 90.) – legendarnej grupy Miłość. Członkiem tego zespołu Trzaska był w latach 1990 – 2001. Formacja nagrała pięć albumów i stworzyła muzykę do filmu „Sztos”, współpracowała m.in. z Lesterem Bowie i Tomaszem Stańką.

W latach 2001- 2004 Mikołaj Trzaska współpracował z duetem instrumentalno-kompozytorskim – Marcinem i Bartłomiejem Olesiami. Ich wspólny album „Mikro Muzik” uważany jest za kamień milowy we współczesnym polskim jazzie.

Koncert Mikołaja Trzaski na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich rozpocznie się o godz. 20. Publiczność będzie mogła usłyszeć autorskie kompozycje muzyka. Po występie odbędzie się spotkanie z artystą, a o godz. 22 projekcja filmu „Miłość” w reżyserii Filipa Dzierżawskiego.

Koncert Mikołaja Trzaski: 26 czerwca (sobota), godz. 20

Miejsce: Duży Dziedziniec, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Prowadzenie: Krzysztof Spór

Bilety: 20 zł (koncert, spotkanie, pokaz filmu „Miłość”), 10 zł (tylko pokaz filmu) dostępne na http://bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p., czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10 – 18).

Polecamy także:
Stare odmiany drzew owocowych w Nadleśnictwie Gryfino
Cedynia: Bitwa pod Cedynią odbędzie się ponownie!
Kochał żonę, rodziców i Góry Świętokrzyskie. Rocznica śmierci Jana Piwnika „Ponurego”

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię