Trzebiatów: Pomimo zakazu zbliżania się, wdarł się do mieszkania kobiety i groził jej

0

Mężczyzna stosujący przemoc wobec kobiety otrzymał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Nie zastosował się jednak do zakazu. Agresora czeka kolejne postępowanie przed sądem.

 

45-latek z Trzebiatowa w 2019 r. wtargnął na posesję zajmowaną przez kobietę, by zmusić ją do nieskładania obciążających go zeznań w toczącym się postępowaniu. Mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia. Mimo usilnych prób uchylenia się od odpowiedzialności, Sąd Rejonowy w Gryficach w listopadzie 2019 r. wydał wyrok skazujący, którym orzeczono m.in. zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej przez okres 2 lat.

Agresywny mężczyzna naruszył jednak obowiązujący go zakaz. 16 lipca 2021 r. 45-latek znów wdarł się do mieszkania pokrzywdzonej. Pomimo próśb opuszczenia lokalu, nie zrobił tego. Ponadto uderzył kobietę w twarz grożąc jej oraz członkom jej rodziny pozbawieniem życia.

Mężczyzna został zatrzymany po tym incydencie, a następnie sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W przeszłości był karany sądownie.

Wydany akt oskarżenia dotyczy naruszenia sądowego zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz kierowania pod jej adresem gróźb karalnych w celu wywarcia wpływu na zeznania składane w toku postępowania sądowego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Co robić w sytuacji podobnego zagrożenia?

Zgłaszajmy przemoc na policję. Na podstawie nowych przepisów ustawy antyprzemocowej, które weszły w życie 30 listopada 2020 r., policja ma możliwość wydania podczas interwencji nakazu natychmiastowego opuszczenia lokalu oraz zakazu zbliżania się do ofiary przemocy. Ofiara nie jest zmuszona do ucieczki lub mieszkania ze sprawcą przemocy pod jednym dachem do czasu rozpoznania sprawy przez sąd. Sprawca izolowany jest od swej ofiary natychmiast.

 

Ośrodki Pomocy

Ofiary przestępstwa mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej świadczonej przez Ośrodki Pomocy. Pokrzywdzeni mogą skorzystać z profesjonalnej, bezpłatnej pomocy z zakresu prawa i psychologii, niezależnie od tego jaki mają status materialny. Na terenie naszego kraju działa aż 370 takich Ośrodków.

Więcej o Ośrodkach Pomocy dowiesz się TUTAJ

Polecamy także:

BRONIMY POLSKIEGO MUNDURU. Celebryci i aktywiści trafią pod sąd?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię