Sierpniowe Przełomy w Policach

0

Przy skwerze św. Jana Pawła II i pomniku Solidarności w Policach, w piątek 27 sierpnia br. odbędzie się koncert Sierpniowe Przełomy. Będzie to nastrojowa podróż przez świat muzyki najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii. Jest to już szósta edycja imprezy upamiętniającej wydarzenia Sierpnia ’80.

Sierpniowe Przełomy w Policach

W programie koncertu znajdą się, jak co roku, kompozycje wybitnych twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina. Zabrzmią m.in. takie tematy muzyczne jak wokaliza z filmu R. Polańskiego „Dziewiąte wrota”, autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Usłyszymy zakazane piosenki oraz muzykę z polskich filmów przedwojennych, a także z popularnych seriali.

Tradycyjnie, w repertuarze znajdą się „Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz na zakończenie „Sen o Victorii” grupy Dżem. Wystąpią: solistka Opery na Zamku Ewa Olszewska i Janusz Kruciński – występujący na scenach teatrów muzycznych w Chorzowie, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie, gdzie wykreował wiele głównych ról w tytułach należących do ścisłego kanonu światowego musicalu. Zagra orkiestra Opery na Zamku pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka. Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek.

Wstęp wolny! Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury. Szczegóły na https://mokpolice.pl/.

Początek koncertu o godz. 20.00.

Polecamy także:
Dwa pociągi na jednym torze. Zarzuty dla dyżurnych ruchu
Specjalne certyfikaty dla pracowników. Nowe rozwiązania już we wrześniu?
Szczecin: Dominika Jackowski straci mandat radnej?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię