SKM Szczecin – nowa nadzieja?

0

Miasto łaskawie przyspiesza inwestycje związane z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Kończy się bowiem procedura przetargowa wykonawców infrastruktury przystanków Szczecin-Zdunowo, Szczecin-Pomorzany oraz Szczecin-Niemierzyn (Arkońska).  Do każdego zadania zgłosiło się po dwóch oferentów. Komisja przetargowa wybierze najlepszą propozycję. 

Niestety, mniej szczęścia miały przystanki Skolwin Północ i Stołczyn Północ. Na nie po raz drugi ogłoszono przetarg, gdyż w pierwszym nie wpłynęły żadne oferty. 

Szkoda tylko, że wszędzie widać opóźnienia. Zapytaliśmy PKP, jak wyglądają prace od ich strony. Po przejęciu spółki Trakcja miał zostać ogłoszony plan naprawczy i nowy kalendarz prac. Rzecznik PKP PLK Bartosz Pietrzykowski w piśmie do naszej redakcji informuje: 

Priorytetem PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pozostaje realizacja ważnego społecznie projektu – budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej – do końca unijnej perspektywy finansowej, do końca 2023 r.  W ostatnim czasie wykonawca złożył m.in. wnioski o pozwolenie na budowy: Gryfino, Daleszewo, Goleniów Park Przemysłowy. 

Na linii Szczecin Skolwin – Police powstaje odwodnienie. Przygotowywane jest również podłoże pod budowę nowego toru. Od poniedziałku, 13.09.2021 r., planuje się prace związane z zabudową subwarstwy pod nowy tor kolejowy. 

Niestety, do dziś dnia nie udało się uzyskać informacji, jak wygląda przedstawiony do inżyniera projektu nowy kalendarz robót. 

Bartosz Pietrzykowski nadmienia, że spółka dostrzega niewystarczający potencjał i zaangażowanie prac ze strony wykonawcy. Zapewnia jednocześnie, że wykorzystywane są wszystkie przewidziane umową działania, by zmobilizować wykonawcę do postępu inwestycji i zapewnienia oczekiwanego potencjału. Prowadzi się bieżący monitoring zaangażowania wykonawcy. Słowa rzecznika potwierdzają mieszkańcy.

Polecamy także:

Świnoujście: Trzydzieści metrów do celu [FILM]
Zachodniopomorskie: Przebudowa mostu na Regalicy coraz bliżej
Szczecin: Zamykają cześć ulicy Wojska Polskiego. Kolejne utrudnienia w centrum

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię