Stargard: Można zgłosić wniosek do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego

0
Foto: Grzegorz Świstak

Nieco ponad dwa miliony złotych przeznaczono w Stargardzie na realizację wniosków mieszkańców miasta do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Od dziś, 6 lipca br. można zgłaszać swoje propozycje do SBO. Ważne by pomysły na inwestycje miały wartość do 300 tysięcy złotych.

Stargard: Można zgłosić wniosek do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego

Dotychczas w Stargardzie odbyło się 7. edycji SBO. Mieszkańcy wskazali do realizacji łącznie 74 projekty, oddając na nie w sumie ponad 71 000 głosów. Od 2013 r. pomysły wybrane w ramach budżetu obywatelskiego w Stargardzie pochłonęły 12 000 000 zł. Zgłoszenie projektu najwygodniej dokonać przez internet – na www.stargard.budzet-obywatelski.org Do każdego projektu trzeba też dołączyć listę z podpisami stargardzian popierających zgłoszenie.

Z dużym optymizmem i nadzieją ruszamy ze Stargardzkim Budżetem Obywatelskim 2022. Jestem przekonany, że ta długa przerwa zaowocuje jeszcze lepszymi pomysłami na ciekawe inwestycje w całym mieście. Stargardzianie w każdej edycji SBO udowadniają, że są naprawdę bardzo kreatywni i chcą zmieniać naszą wspólną przestrzeń. Widać to również w stale rosnącej liczbie głosujących – mam nadzieję, że i tym razem tak będzie. Serdecznie zachęcam do zgłaszania propozycji – mówi prezydent Rafał Zając.

W formularzu zgłoszeniowym wniosku do SBO, należy wskazać nazwę i lokalizację projektu, a także szacowane koszty inwestycji. Propozycje są przyjmowane niezależnie od obszaru, na którym mieszka zgłaszający – każdy może wskazać projekt do realizacji w dowolnym miejscu. Do zgłoszenia można dodać materiały pomocnicze – np. zdjęcia, wizualizacje, mapy. Głosowanie na zaakceptowane projekty odbędzie się w dniach 16-31.08.2021 r. Wyniki poznamy do 30.09.2021 r.

Polecamy także:
Świnoujście: Butelka coli za … 500 zł
Świnoujście: Srebro Gralaka na Mistrzostwach Polski
Stargard: Od poniedziałku odkomarzają parki i skwery

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię