Stargard: Piknik naukowy z FILARAMI

0

W sobotę, 25 września, mieszkańcy Stargardu będą mogli zapoznać się ofertą Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY, którego otwarcie wkrótce nastąpi. Odwiedzając Piknik Naukowy, jeszcze przed otwarciem sprawdzimy, co ciekawego będzie w SCN.

Stargard: Piknik naukowy z FILARAMI

Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY, to miejsce, w którym zrozumiemy prawa funkcjonowania naszego świata. To również miejsce gdzie poznamy wiele ciekawostek z życia naszych przodków. Przedsmak pełnej oferty SCN już w sobotę 25 września na Pikniku Naukowym w Parku Zamkowym.

Możne się jeszcze zapisać na bezpłatne zwiedzanie pilotażowe – szczegóły tutaj. To propozycje dla tych, którzy już nie mogą się doczekać startu FILARÓW i chcą na własne oczy przekonać się ile wiedzy, zabawy i atrakcji czeka na odwiedzających SCN.

FILARY to historia, nauka i innowacje – wszystko podane w atrakcyjny, nowoczesny sposób. Po fascynującym spotkaniu z historią i nauką będzie też chwila na zabawę dla dzieci i sprawdzenie oferty food trucków oraz kawiarenki.

Początek pikniku o godzinie 11:00 w Parku Zamkowym przy Baszcie Białogłówce. Na odwiedzających będą czekać atrakcje podzielone na 3 FILARY:

HISTORIA – lokalne grupy rekonstrukcyjne zaprezentują stroje ludzi, którzy mieszkali tutaj w średniowieczu, a także pokażą jak nasi przodkowie żyli i jakimi pracami się zajmowali.

NAUKA – w tej strefie będzie można zobaczyć widowiskowe pokazy chemiczne i fizyczne. O nauce w ciekawy sposób opowiedzą przedstawiciele Zachodniopomorskiej Sieci Centrów Nauki.

INNOWACJE – najnowsze zdobycze techniki i najnowocześniejsze technologie.

Polecamy także:
Świnoujście: Pierwsza Miłość w Parku Zdrojowym
Porwał i zabił 11 letniego Sebastiana. Teraz usłyszał kolejny zarzut!
Szczecin: Policja odnalazła „Bandziora”!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię