Stargard: Pobili i okradli napotkane w Sylwestra osoby. Wśród nich byli nieletni

0
źródło: YouTube

Napastnicy napadli na grupę osób w centrum Stargardu. Chcieli ukraść portfel, telefon komórkowy i kurtkę. Sprawcy byli bardzo młodzi, jednak jeden z nich był już karany.

Do zdarzenia doszło w Sylwestra ubiegłego roku. W okolicach godz. 21.50 czwórka znajomych szła ulicą, gdy nagle zaczepiła ich grupa innych osób. Jedna z nich próbowała uderzyć barkiem napotkanego mężczyznę, a gdy ten obronił się, reszta przystąpiła do ataku. Dwie osoby zdołały uciec i wezwać patrol policyjny. Pozostałych dwóch mężczyzn bito i kopano po całym ciele. Jednemu z nich kazano oddać kurtkę i portfel, jednak po chwili zdołał uciec. Drugiego podduszano i wyrwano siłą telefon komórkowy marki Samsung. Napastnicy oddalili się w kierunku Bramy Młyńskiej.

Dzięki działaniom Policji zatrzymano sprawców. Okazało się, że jeden z nich był w przeszłości karany sądownie. Wobec trzech podejrzanych (22, 18 i 18 lat) zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Dwoje z nich nie przyznało się zarzucanych czynów.

Za kradzież przy użyciu przemocy (rozbój) grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12 (art.  280 § 1 kk).

Okazało się również, że w grupie agresorów były osoby niepełnoletnie. Materiały ich dotyczące przekazano Wydziałowi Rodzinnemu i Nieletnich Sądu Rejonowego w Stargardzie.


Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.

Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Polecamy także:

Protest w MORP. Czy dołączą do niego inne jednostki podległe miastu?

Świerzno: Pobili mężczyznę kijem bejsbolowym i kopali do nieprzytomności

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię