Stargard: Rowerzyści wykręcili ponad 200 tysięcy kilometrów!

0
Foto: FB/Stargard – Rowerowa Stolica Polski

1500 rowerzystów ze Stargardu brało udział w akcji Rowerowej Stolicy Polski. W całym kraju w akcji wzięło udział 45 tysięcy rowerzystów z 53 miast. Stargardzki wynik dał miastu dobre szóste miejsce w Polsce. W Stargardzie najwięcej kilometrów wykręcił Edward Gwozda – prawie 4500.

Stargard: Rowerzyści wykręcili ponad 200 tysięcy kilometrów!

To doskonały wynik, tym bardziej, że był to debiut stargardzian w akcji Rowerowej Stolicy Polski. Stargardzianie kręcili na ten wynik niejednokrotnie całymi rodzinami. Stargard w pokonanym polu pozostawił większe aglomeracje, jak Kraków, Poznań czy też Bydgoszcz.

Foto: FB/Stargard – Rowerowa Stolica Polski

Nasz debiut można uznać za naprawdę udany – mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu. Kilometry przejechane przez każdego z uczestników robią wrażenie. Szóste miejsce na ponad 50 miast to czołówka. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy włożyli wysiłek w osiągnięcie tak świetnego wyniku dla Stargardu. Patrząc na zapał i zaangażowanie stargardzian można przypuszczać, że następną edycję wydarzenia nasze miasto znów zakończy świetnym rezultatem, a uczestników będzie jeszcze więcej.

W 53 miastach uczestnicy akcji wykręcili ponad 7 milionów kilometrów! W ciągu miesiąca wszyscy rywalizujący wykonali przeszło 353 000 treningów powyżej kilometra. W tym roku trzeci raz triumfowała Nowa Sól (niemal 584 000 km), na drugim miejscu Biała Podlaska (prawie 480 000 km), a na trzecim Puławy (blisko 265 000 km). Kolejna edycja Rowerowej Stolicy Polski została zaplanowana na połowę przyszłego roku.

Polecamy także:
Szczecin: Zabytkowy tramwaj turystyczny znów wyjechał na ulice miasta
Tramwaje wodne i wodna zajezdnia
Szczecin: Nie żyje były prezydent miasta. Władysław Lisewski zmarł w wieku 73 lat

Źródło: FB/Stargard – Rowerowa Stolica Polski

Film: Marek Stefański

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię