Stargard: Ruszył SBO, do wydania jest ponad 2 miliony złotych

0
Udostępnień
246
Wyświetleń

RelatedPosts

Ruszył Stargardzki Budżet Obywatelski, mieszkańcy miasta mają do rozdysponowania nieco ponad 2 miliony złotych. Głosowanie potrwa do 5 sierpnia,  złożono 38 projektów w 6 obszarach działania. Głosować można tradycyjnie, ale również w internecie.

Istotny wpływ rozsądnego zarządzania pieniędzmi

Rozdysponowanie budżetu obywatelskiego, zawsze budzi emocje. Należy jednak zauważyć, że dobrze wykorzystany może przysporzyć naprawdę wiele potrzebnych mieszkańcom udogodnień. Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Stargard, możemy zobaczyć jak dzięki środkom z poprzedniej edycji, wybudowany zostanie chodnik przy malowniczej ulicy Paderewskiego. Dzięki tej inwestycji będzie można wygodnie przejść od ulicy Moniuszki, aż do Wieniawskiego. Gdyby nie pieniądze z SBO, mieszkańcy osiedla Chopina zapewne długo czekaliby na rozbudowę tej infrastruktury. Pod tym projektem podpisało się ponad 1000 osób.

Kontrowersyjne wybory w poprzednich edycjach oraz obecne propozycje

Z wyborami należy jednak uważać. Chyba każdy mieszkaniec Stargardu pamięta, jak wielkie kontrowersje budziła choćby budowa glorietty, czy kompleksu fontann na osiedlu Zachód. Dlatego dokonując wyboru, należy go dobrze przemyśleć. Każdy głos jest istotny, gdyż są to pieniądze które powinny zostać rozdysponowane tak, aby inwestycje za nie wykonane służyły w dobry sposób lokalnej społeczności. Żeby cieszyły oko, ale również aby były funkcjonalne.

Zasady głosowania są identyczne jak w latach ubiegłych. Każdy stargardzianin może wskazać wybrane projekty tylko raz. Jedna osoba ma do oddania łącznie 3 głosy – wszystkie 3 na pomysły ze swojego obszaru zamieszkania, albo 2 na propozycje w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze. Najwygodniej jest dokonać wskazania  za pośrednictwem internetu, strona jest bardzo intuicyjna, można jednak zrobić to również w formie papierowej. Urny do głosowania rozstawione są zarówno w Urzędzie Miejskim, jak i w Ratuszu. Najważniejsze żeby zdążyć do 5 sierpnia.

Lista wszystkich propozycji jest tutaj.

Oficjalne wyniki głosowania będą znane we wrześniu. Od początku funkcjonowania Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego rozdysponowano środki w wysokości ponad 14 milionów złotych, za które wykonano 87 projektów.

Skomentuj artykuł!

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Gdzie uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist