Startuje bezpłatna rehabilitacja dla pacjentów onkologicznych

0
rehabilitacja onkologiczna

Rusza projekt bezpłatnej rehabilitacji dla pacjentów onkologicznych. Wszyscy pacjenci będący w wieku tzw. aktywności zawodowej, chcący wrócić do pracy bądź ją podjąć, mogą z tego programu skorzystać. Dotyczy to pacjentów, którzy zakończyli już leczenie onkologiczne, jak i są w trakcie procesu.

Inicjatorem projektu jest Zachodniopomorskie Centrum Onkologii. Projekt ma ułatwić pacjentom z regionu szybki powrót do pracy. Skorzystać z niego może 500 osób, którzy są w trakcie lub po zakończonym leczeniu onkologicznym.

Zakwalifikowane osoby będą objęte rehabilitacją dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb. Do dyspozycji w każdym momencie będą psycholodzy, psychiatrzy ale także dietetycy.

Ponadto każdy zakwalifikowany pacjent będzie mógł skorzystać z bezpłatnego 10-dniowego turnusu rehabilitacyjnego organizowanego w Zachodniopomorskie Centrum Onkologii.

Podczas rehabilitacji będzie wykorzystywany też system RehaCom, który m.in. ocenia funkcje poznawcze pacjenta przed przystąpieniem do treningu, opracowuje zalecenia, biorąc pod uwagę wynik oceny początkowej i pokazuje postępy pacjenta

Według założeń, projekt ma się przyczynić do utrzymania bądź znalezienia pracy wśród co najmniej 60% pacjentów uczestniczących w projekcie.

Jak się zgłosić do programu?
  • za pośrednictwem strony internetowej

http://rehabilitacjaonkologiczna.szczecin.pl/

  • telefonicznie pod numerem: 514-946-376 w godz. 7.00-14.30

Projekt „Rehabilitacja lecznicza pacjentów onkologicznych na lata 2021-2022 w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wartość projektu to blisko 6,4 mln zł.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię