Świnoujście: Butelka coli za … 500 zł

0

Mandaty w wysokości 500 złotych otrzymał kierowca, który zaparkował na miejscu dla osoby niepełnosprawnej, by kupić sobie… colę. Była to chyba najdroższa butelka coli na świecie. Straż miejska w Świnoujściu codziennie sprawdza, czy w miejscu dla osób niepełnosprawnych, parkują uprawnione do tego osoby.

Świnoujście: Butelka coli za … 500 zł

Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia takiego parkowania – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. Jak mówią osoby niepełnosprawne: zająłeś moje miejsce, zabierz moje kalectwo. Osoba ze zdjęcia robiła zakupy w pobliskim sklepie. W tym wypadku butelka coli była najdroższą w życiu kierowcy.

Zatrzymanie się w miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, bez stosownych uprawnień do tego grozi odholowaniem pojazdu i mandatem w wysokości 500 zł. Jeszcze wyższy mandat grozi osobie, która posługuje się kartą parkingową bez uprawnień. Wtedy mandat wynosi 800 zł.

Straż Miejska w Świnoujściu każdego dnia monitoruje karty parkingowe na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Wynika to z tego, że często osoby niepełnosprawne zgłaszają, że miejsce przeznaczone dla nich jest zajęte, nie widać karty uprawniającej do parkowania. Przyłapani na nieprawidłowym parkowaniu kierowcy, różnie się tłumaczą z tego faktu. Najczęściej, że zaparkowali tylko na chwilę, by coś kupić, załatwić szybko sprawę, albo setki innych błahych powodów.

Aby móc parkować na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami, pojazd powinien być oznaczony specjalną kartą parkingową określoną w art. 8 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Karta parkingowa przyznawana jest osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności i należy ją umieścić w widocznym miejscu w samochodzie.

Polecamy także:
Świnoujście: Srebro Gralaka na Mistrzostwach Polski
Stargard: Od poniedziałku odkomarzają parki i skwery
Komisarz Marek Łuczak i Tomasz Licak ambasadorami Szczecina

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię