Świnoujście: Terminal promowy przyjmie statki długości do 300 metrów

0
Foro: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Terminal promowy w Świnoujściu od dwóch lat zmienia swój kształt. Docelowo, terminal ma być gotowy w przyszłym roku i będzie mógł przyjąć statki o długości do 300 metrów. Obecnie trwają prace polegające na wykonaniu płyty nabrzeża.

Świnoujście: Terminal promowy przyjmie statki długości do 300 metrów

Terminal promowy w Świnoujściu, po zakończeniu prac, zostanie przystosowany do obsługi intermodalnej czyli przewozu ładunków wykorzystującego różne środki transportu. Przez dwa lata trwania modernizacji usunięto budynki po dawnych magazynach, rampę przeładunkową oraz wyposażenie nabrzeży nr 5 i 6. Nabrzeża te zostały połączone tworząc jedno mogące przyjmować statki o długości prawie 300 metrów.

Wiadukt nad dworcem kolejowym (Foto: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.)

Inwestycja powinna zakończyć się w przyszłym roku – mówi Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. W ramach projektu stanowiska promowe nr 5 i 6 są połączone w jedno. Dzięki temu powstanie jedna linia cumownicza o długości 294 m. Koszt inwestycji to 185 milionów złotych. Projekt ma wsparcie z funduszy unijnego instrumentu finansowego CEF Łącząc Europę.

Na terenie terminalu wybudowano parking postojowy na 170 samochodów ciężarowych oraz plac do obsługi ładunków intermodalnych. Nad dworcem kolejowym zamontowano konstrukcję estakady, na której obecnie trwają prace wyposażeniowe. Wykonuje się również prace związane z układem drogowym oraz kolejowym do terminalu.

Planowany parking dla 170 samochodów ciężarowych. (Foto: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.)

W ramach inwestycji modernizacji terminala promowego, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście zakupuje między innymi ciągniki siodłowe, wozy kontenerowe oraz platformy kontenerowe wraz z akcesoriami.

Polecamy także:
Stargard: Pomóc bezdomnym przetrwać zimę
168 ujawnionych kierujących „pod wpływem” w Szczecinie!
Ściął piłą przydrożny krzyż. Czy to przykład „opiłowywania katolików”?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię