Świnoujście: Tony śmieci znalezione podczas remontu nabrzeża

0

Stare opony, gruz, złom, sieci rybackie i części od samochodów. Taki arsenał śmieci odkryli pracownicy jednej z firm, która zajmuje się rozbiórką starego nabrzeża w Świnoujściu. W tym miejscu ma powstać nowa przystań rybacka. Wyciąganie śmieci trwa już kilka dni i nie wiadomo, kiedy się zakończy.

Świnoujście: Tony śmieci znalezione podczas remontu nabrzeża

Firma Strabag rozpoczęła prace przy nabrzeżu w maju tego roku, po wygranym przetargu. Niestety koszt wydobycia wszystkich śmieci, transport u utylizacja mogą wpłynąć na koszt inwestycji Zgodnie z podpisaną umową inwestycja ma zakończyć się w połowie przyszłego roku, a jej koszt to 11,67 mln złotych brutto. Na inwestycję Miasto otrzymało dofinansowanie wysokości sto procent.

W tej chwili wykonawca inwestycji firma STRABAG jest na etapie szacowania kosztów uprzątnięcia całego terenu. W Świnoujściu obawiają się, że sprzątanie niechcianych śmieci może opóźnić realizację budowy nowego nabrzeża. Wykonawca już zasygnalizował takie zagrożenie inwestorowi, czyli Miastu.

Prace obejmują kompleksową przebudowę dotychczasowego portu rybackiego. Powstanie tu w sumie 5 stanowisk rozładunkowych przy nabrzeżu żelbetowym dla kutrów o maksymalnej długości 12 metrów oraz zanurzeniu do 2,5 metra. Dodatkowo zostanie wykonany pływający odcinek postojowy przystosowany do cumowania mniejszych jednostek.

Polecamy także:
Stargard: Rowerzyści wykręcili ponad 200 tysięcy kilometrów!
Szczecin: Zabytkowy tramwaj turystyczny znów wyjechał na ulice miasta
Tramwaje wodne i wodna zajezdnia tramwajowa

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię