Świnoujście wśród Najpiękniej Ukwieconych Miast w Polsce!

0
Foto: BIK UM Świnoujście

Wiosną tego roku w Świnoujściu posadzono około 120 tysięcy jednorocznych roślin i bylin. Można by powiedzieć, że miasto kwiatami rozkwita, a to przełożyło się na dostrzeżenie przez internautów, którzy oddali głos na Świnoujście w ogólnopolskim plebiscycie Terra Flower Power 2021 na Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce. Świnoujście zajęło w nim trzecie miejsce.

Świnoujście wśród Najpiękniej Ukwieconych Miast w Polsce!

Foto: BIK UM Świnoujście

Bardzo się cieszę, że nasze starania o to, by Świnoujście wyglądało coraz piękniej, zauważa tak wiele osób – mówi Barbara Michalska, Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście. – Byłoby wspaniale, aby wszyscy mieszkańcy sadzili jak najwięcej kwiatów na swoich posesjach, balkonach. W ten sposób jeszcze mocniej podkreślilibyśmy nasz uzdrowiskowy charakter. Jak widać, jest to doskonała promocja naszego miasta. Szczególnie, że przecież wielu z nas żyje z turystyki i zależy nam, aby jak najwięcej turystów przyjechało do Świnoujścia.

Foto: BIK UM Świnoujście

Świnoujście zostało docenione przez internautów, którzy oddali 1844 głosy. Miasto w plebiscycie zajęło trzecie miejsce. Lepsze okazały się Bielsko-Biała i Olecko. W ubiegłorocznej edycji plebiscytu było to piąte miejsce.

Gratuluję wszystkim współautorom tego sukcesu – mówi Bogusław Albinowski, dyrektor generalny Terra Group. – Przyczynili się do niego zarówno pracownicy odpowiedzialni za pielęgnację zieleni miejskiej oraz mieszkańcy, którzy po raz kolejny wykazali się zaangażowaniem w walce o jeszcze piękniejszą oprawę dla swojej okolicy.

Foto: BIK UM Świnoujście

W Świnoujściu kwiat będą pojawiać się aż do jesieni. Wiosną i latem rozkwitły przede wszystkim begonie, pelargonie, pacioreczniki, wilce, petunie, starce oraz werbeny. Uzupełnieniem kwitnących kompozycji są różne gatunki traw. Zieleń można podziwiać w całym mieście i trudno opisać gdzie kwiaty rozkwitły najpiękniej. Nie tylko nasadza się rośliny jednoroczne. Rondo Róży Wiatrów, w obrębie rabat wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej oraz na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Chopina, to miejsca gdzie miasto zrezygnowało w tym roku z nasady roślin jednorocznych na rzecz wieloletnich.

Polecamy także:
Zapad 2021. Manewry wojskowe czy pokaz siły?
Jak wiele może zdziałać śmiech? Przekonaj się na wyjątkowej wystawie!
Trzcińsko Zdrój: Uwaga kierowcy – przejazdu brak. Rozpoczynają się prace drogowe

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię