Szczecin: Dramat mieszkańców Gumieniec. ZWiK 2 lata ignoruje sprawę!

0
ZWiK

Od przeszło dwóch lat mieszkańcy ul. Krakowskiej i ul. Ostrobramskiej proszą ZWiK o interwencje ws. niedrożnego systemu kanalizacyjnego. ZWiK notorycznie ignoruje apele mieszkańców, a problem jest poważny.

Mieszkańcy ulic Krakowskiej i Ostrobramskiej skarżą się iż z każdym większym deszczem te ulice i garaże zostają totalnie zalane. Co za tym idzie zaparkowane samochody również są każdorazowo zalewane. Po ostatnich ulewach niestety ok. 50 samochodów nadaje się do kasacji. Problem jest zatem poważny.

Mieszkańcy ulicy Krakowskiej i ul. Ostrobramskiej od 2 lat informują ZWiK o konieczności udrożnienia systemu kanalizacyjnego. ZWiK konsekwentnie ignoruje monity wysyłane przez mieszkańców.

Sprawą zajął się radny Dariusz Matecki, który wystosował do prezydenta miasta interpelację.

W swoim piśmie radny zwrócił się o informację, kto przez tak długi okres czasu ignoruje prośby mieszkańców. Ponadto radny Matecki prosi o wyjaśnienie dlaczego, skoro ZWiK powziął wiedzę o problemie, nie rozwiązał go na czas. Dzięki temu można było uniknąć tragedii jaka spotkała mieszkańców ulic Krakowskiej i Ostrobramskiej.

Będziemy śledzić tę sprawę i na bieżąco Państwa informować.


 

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię