Szczecin: Nie wrzucaj śmieci do rzeczki – apel dzieci

0

„Nasza rzeka Wierzbak jest zanieczyszczona, możemy temu zaradzić!” oraz „Nie wrzucaj śmieci do rzeczki! Chrońmy przyrodę” – tej treści plakaty, ręcznie wykonane przez anonimowych autorów, umieszczone zostały w parku Przygodna na Gumieńcach. Rzeka Wierzbak administrowana jest przez Wody Polskie, które przyznają autorowi plakatów rację, walczmy z zanieczyszczeniami tego cieku, który jest regularnie zaśmiecany przez mieszkańców i działkowiczów.

Szczecin: Nie wrzucaj śmieci do rzeczki – apel dzieci

Ten plakat, a właściwie rysunek z apelem dziecka jest poruszający. To praca pokazująca, że są dzieci i ich rodzice wrażliwi na to, co się dzieje dookoła nas. Wierzbak jest bardzo zanieczyszczony. Pracownicy Wód Polskich pracują nad tym, by pilnować czystości w tym cieku, ale co chwilę dochodzi do zanieczyszczeń np. materiałami budowlanymi, komunalnymi czy nawet meblami i sprzętem RTV AGD. Czy apel dziecięcy podziała? W minionym tygodniu dokonano odmulenia cieku Bukowa na odcinku ujścia Wierzbaka, a w najbliższym czasie odbędzie się kompleksowe koszenie skarp cieku.

Chcemy odnaleźć autora plakatów i nagrodzić. To wspaniała postawa udowadniająca, że młode pokolenie jest coraz wrażliwsze na konieczność ochrony środowiska – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

Wody Polskie prowadzą zajęcia z edukacji wodnej w szczecińskich przedszkolach i podstawówkach. Ten rysunkowy apel jest ich kwintesencją. Dbajmy o środowisko, dbajmy o wodę, zwracajmy uwagę na to, co się dzieje dookoła nas.

Bardzo prosimy autora plakatu o kontakt z wydziałem Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Wód Polskich w Szczecinie. Michał Kaczmarek – 694 130 979 lub adresem mailowym [email protected] – czytamy w komunikacie Wód Polskich.

Polecamy także:
Szczecinianie upamiętnili Powstanie Warszawskie
Niemcy opuszczają flagi w rocznicę wybuchu Powstania. „Nie symboli oczekujemy”
W sierpniu kolejne atrakcje dla dzieci w Zamku Książąt Pomorskich

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię