Szczecin: Portowcy powołani do reprezentacji Polski U-21

0
Robert Lewandowski i Kacper Kozłowski na zgrupowaniu EURO 2020. Fot: FB Łączy nas piłka

Były piłkarz Pogoni Szczecin, a obecny trener młodzieżowej reprezentacji Polski U-21 w piłkę nożną Maciej Stolarczyk ogłosił powołania do kadry, na listopadowe mecze z Niemcami i Łotwą. Wśród powołanych zawodników jest 3 piłkarzy Pogoni Szczecin.

Wśród powołanych znajdują się: Maciej Żurawski (21 lat), Kacper Kozłowski (18 lat) oraz Mariusz Fornalczyk (18 lat).

Kacper Kozłowski
Maciej Żurawski
Mariusz Fornalczyk

Na uwagę zasługuje wiek Mariusza oraz Kacpra. Kacper ma już za sobą debiut oraz kilka meczy w pierwszej reprezentacji, a także został najmłodszym graczem EURO 2020, co spowodowało,  że usłyszał o nim cały świat. Ostatnio Kozłowski został wyceniony na 8 mln. euro, co uczyniło go najdroższym piłkarzem w polskiej lidze!

Mecze zostaną rozegrane w ramach eliminacji do UEFA EURO U-21 2023. Polacy zmierzą się Niemcami 12 listopada w Grossaspach oraz z Łotwą 16 listopada w Krakowie.

Do kadry został powołany również Marcel Wędrychowski, który jest piłkarzem Pogoni, ale obecnie przebywa na wypożyczeniu w Górniku Łęczna. Na zgrupowaniu pojawi się także Adrian Benedyczak – były napastnik szczecińskiej jedenastki.

Życzymy powiedzenia obecnym oraz byłym Portowcom podczas reprezentacyjnej przygody. Mamy nadzieję, że w przyszłości piłkarze reprezentujący barwy szczecińskiego klubu, będą w większej liczbie powoływani do dorosłej reprezentacji Polski. Patrząc na to, jak rozwija się Akademia Pogoni Szczecin, można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo realna perspektywa.

POLECAMY TAKŻE:

Współpraca pomiędzy Lasami Państwowymi a Służbą Więzienną 

Lech Wałęsa usłyszał zarzuty. „Prokuratura nie jest miejscem do ustalania prawd historycznych” 

Pijany kierowca zrujnował życie Jakuba Znojka. Akt oskarżenia już trafił do sądu 

 

 

 

 

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię