Szczecin: Sprofanował dwie kapliczki Matki Boskiej. Grozi mu do 5 lat!

0
kapliczki
fot. Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor

Szczecińscy policjanci zatrzymali 39 – letniego mieszkańca Szczecina, podejrzanego o znieważenie kapliczki Matki Bożej Fatimskiej i figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej znajdujących na terenie parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej na Pomorzanach. W przeszłości wielokrotnie notowano go między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 19 na 20 czerwca. Wtedy to podejrzany zdewastował kapliczki w parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej przy ul. Orawskej 3 w Szczecinie. W parafii sprofanowano figury Matki Bożej Fatimskiej i Matki Bożej Niepokalanie Poczętej . Znajdują się one na wzgórzu przed kościołem.

Mężczyzna ten namalował na figurach satanistyczne krzyże i pentagramy.

Przy tej sprawie pracowali policjanci z różnych wydziałów. Funkcjonariusze z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej wytypowali osobę odpowiedzialną za te czyny. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście natomiast niezwłocznie zatrzymali mężczyznę. Jest on podejrzany o obrazę uczuć religijnych innych ludzi, a także zniszczenia mienia.

Podejrzanym w tej sprawie jest 39 letni mieszkaniec Szczecina. Jak się okazuje, jest on znany policji. Już wcześniej mężczyznę notowano za liczne akty niszczenia mienia.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych oraz zniszczenia mienia na terenie miasta.

Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwa grozić mu może łącznie nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto Stowarzyszenie Fidei Defensor kilka dni temu złożyło do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 196 k.k., tj. obrazy uczuć religijnych!

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię