Szczecin: Zamachowski, Rapa i spektakle dla dzieci

0

W nadchodzący weekend, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na recital Zbigniewa Zamachowskiego, koncert zespołu Wojciecha Rapy, przedstawienia dla dzieci w wykonaniu szczecińskich aktorów i dobre kino plenerowe.

Szczecin: Zamachowski, Rapa i spektakle dla dzieci

W sobotę 10 lipca na zamkowym dziedzińcu wystąpi Zbigniew Zamachowski. Ten znany aktor teatralny i filmowy, a także piosenkarz i kompozytor zaprezentuje program, który przygotował z okazji 40-lecia działalności artystycznej. Usłyszymy autorskie piosenki Zbigniewa Zamachowskiego, jak m.in. „Credo”, „W małym miasteczku” oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców takich jak: Agnieszka Osiecka, Jaromir Nohawica, Bułat Okudżawa, Jerzy Wasowski czy Stanisław Staszewskie. Na scenie artyście towarzyszyć będzie pianista, kompozytor i aranżer Roman Hudaszek. Początek koncertu o godz. 21.

Znany szczeciński muzyk Wojciech Rapa, w niedzielę 11 lipca, wystąpi na Zamku ze swoim projektem muzycznym RRJ. Grupa ma w swoim repertuarze głównie jazzujące, swingujące przeboje rodzimej i amerykańskiej sceny muzycznej, w tym słynne motywy filmowe z produkcji polskich i zagranicznych. Koncert będzie muzycznym wspomnieniem szczecińskiej wokalistki Małgorzaty Jarmoc, która zmarła w marcu tego roku. Zespół wystąpi w składzie: Wojtek Rapa (śpiew, gitary), Jarosław Rapa (śpiew, gitary/bas) i Przemysław Raminiak (instrumenty klawiszowe). Początek wydarzenia o godz. 16.

Zamek przygotował także weekendową propozycję dla najmłodszych. W sobotę 10 lipca (godz. 11) dzieci zobaczą spektakl JULiJAN, oparty na znanych utworach dla najmłodszych autorstwa Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, w wykonaniu Teatru Gwitajcie. W niedzielę 11 lipca (godz. 12), aktorzy teatru Impro z Krypty zaprezentują Improbajkę. To interaktywny spektakl teatralny, podczas którego mali widzowie będą mieli okazję wyruszyć do krainy fantazji, gdzie wszystko może się zdarzyć.

W piątek 9 lipca czeka nas kolejna odsłona Zamkowych Nocy Filmowych. Na Dziedzińcu Menniczym zobaczymy komediodramat Party w reżyserii Sally Potter z doskonałymi kreacjami Patrici Clarkson, Bruno Ganza, Cherry Jones, Emily Mortimer i Cilliana Murphy. Początek seansu o godz. 22.

Bilety na zamkowe wydarzenia można kupić na stronie bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p., tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10-18).

Polecamy także:
Świnoujście: Samorządowy Lider Edukacji, certyfikat za nowoczesną edukację
Stargard: Seniorzy mają swój festyn sportowy
Chojna: Jadący motocykl stanął w płomieniach

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię