Tłum mężczyzn na Męskim Różańcu w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

0

W sobotę, z samego rana, ulicami Szczecina przeszedł kolejny Męski Różaniec. Pierwszy raz zorganizowano go w sierpniu 2019 roku. Inicjatywa przetrwała czasy pandemii i znów każdego miesiąca gromadzi tłumy mężczyzn w różnym wieku.

Ojczyzna i Kościół potrzebują mężczyzn

– Dzisiaj także nasze rodziny, małżeństwa, nasze miasto, Ojczyzna i Kościół potrzebują mężczyzn, którzy zawiążą wspólnotę modlitwy. Ramię w ramię staną, aby zmagać się z osobistą słabością, często grzechem – ale najpierw swoim – mówił podczas jednej z homilii ks. Mariusz Wencławek, jeden z organizatorów szczecińskiego Męskiego Różańca.

– Różaniec jest najpiękniejszą modlitwą, którą można ofiarować za ojczyznę, za Kościół, za nas wszystkich i za rodzinę. Jest to pewien rodzaj egzorcyzmu, który jest potrzeby, aby wyjść i pokazać, że modlitwa może dużo – mówią uczestnicy różańca.

Dlaczego „Różaniec”?

Pomysłodawcy inicjatywy na swojej stronie internetowej odpowiadają: „Ważny jest dla nas również testament naszych ojców, który zostawili nam w spadku. Pragniemy go wypełniać również w obecnym pokoleniu. Tak jak robili to św. Jan Paweł II (Totus Tuus), kardynał Stefan Wyszyński („wszystko postawiłem na Maryję”), św. o. Maksymilian Maria Kolbe (Rycerz Niepokalanej), wielu wielkich świętych na przestrzeni wieków, czy wreszcie św. Jan, apostoł Chrystusa, któremu testament ten przekazał sam Jezus umierając na krzyżu”

Kolejny Męski Różaniec 2 października

Kolejny Męski Różaniec odbędzie się w sobotę 2 października o godzinie 7 rano. Msza św. w bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, potem uczestnicy przejdą modląc się na Różańcu przed pomnik św. Jana Pawła II na Jasne Błonia.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię