Zachodniopomorskie: Aktywowano już ponad połowę bonów turystycznych

0
BONÓW
fot. pixabay.com

W Zachodniopomorskiem rodzice i opiekunowie dzieci aktywowali ponad 89 tys. bonów turystycznych na 171,3 tys. Na realizację bonów jest czas do 31 marca 2022 r.

Regionalny rzecznik ZUS Karol Jagielski podał, że ponad połowa bonów turystycznych ze 171,3 tys. przygotowanych w Zachodniopomorskiem została już aktywowana. Ich wartość to niemal 77 mln zł, a suma płatności nimi sięgnęła kwoty 36,5 mln zł.

„Na 89 tys. aktywowanych bonów zachodniopomorscy rodzice całkowicie wykorzystali 34 tys. z nich” – przekazał regionalny rzecznik ZUS.

Natomiast łączna wartość przygotowanych bonów turystycznych w regionie to 137,5 mln zł.

„W całym kraju z bonów skorzystali rodzice i opiekunowie ponad 3,5 mln dzieci. Dotychczas 2,4 mln Polaków aktywowało bony turystyczne na kwotę 2,1 mld zł. Łączna wartość już zrealizowanych płatności wynosi 930 mln zł” – podał Jagielski.

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Według posiadanych danych, do tej pory zgłosiło się około 27 tysięcy podmiotów.

By przystąpić do programu, należy wypełnić „Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny”, które jest na PUE ZUS.

Płatności trafiają do przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego na podany numer konta.

Polski Bon Turystyczny jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bon należy wykorzystać do 31 marca 2022 r.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię