Zbiórka na rehabilitację Jakuba stanęła w miejscu. Czasu coraz mniej

0
jakuba
fot. zbiórka siepomaga.pl

Rok temu całkowicie zmieniło się jego życie. Chciał powstrzymać pijanego kierowcę przed spowodowaniem tragedii. Niestety sam padł jego ofiarą. W internecie trwa zbiórka na jego rehabilitację Jakuba Znojka. Niewiele już zostało do osiągnięcia zamierzonego celu. Niestety zbiórka chwilowo stanęła w miejscu, a czasu coraz mniej.

W dniu 23 grudnia 2020 roku na stacji benzynowej w Szczecinie doszło do tragicznej sytuacji. Jakub Znojek zauważył mężczyznę niebezpiecznie jadącego ulicą bez włączonych świateł. Obawiając się, że owy mężczyzna może spowodować niebezpieczeństwo, zdecydował się zainterweniować.

Okazało się, że mężczyzna jest totalnie pijany. W czasie gdy oczekiwano na policję, Jakub próbował powstrzymać mężczyznę przed ewentualna ucieczką. Niestety w tym momencie mężczyzna wcisnął wsteczny bieg i praktycznie rozjechał młodego człowieka.

Od tamtej pory każdy dzień życia Jakuba Znojka to ciągła walka o powrót do zdrowia.

Jakub przeszedł dwie operacje: trepanację czaszki oraz składanie kości twarzoczaszki. Obecnie wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.
Zbiórka stanęła !
W internecie na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka funduszy na ten cel.
Do końca zbiórki brakuje jedynie 11 tysięcy złotych.
W przypadku doznanych przez Jakuba obrażeń liczy się czas. Powodzenie leczenia zależy od tego jak szybko uda się zgromadzić potrzebną kwotę.
Niestety zbiórka chwilowo zwolniła a do zakładanego jej końca zostało niewiele czasu.
Jeśli chcielibyście wesprzeć powrót do zdrowia Jakuba, wystarczy choćby 1zł. Jak zawsze, każdy grosz się liczy.
Jakub Znojek otrzymał rentę specjalną!
Kilka miesięcy temu Jakub otrzymał pomoc na rehabilitację ze Szczecińskiego Ośrodka Pomocy Funduszu Sprawiedliwości.
Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu natomiast poinformował, iż  minister Ziobro poruszony historią Kuby, złożył wniosek do premiera o przyznanie mu renty specjalnej.
Jak się okazuje, udało się! Jakub Znojek otrzymał od premiera Morawieckiego comiesięczną rentę specjalną.
Informację na ten temat na swoim profilu zamieścił w filmiku Dariusz Matecki z Solidarnej Polski.

„Jest ona całkowicie niezależna od świadczeń z ubezpieczenia. To dodatkowa pomoc dla osób, które szczególnie się zasłużyły. Próba powstrzymania pijanego kierowcy, który mógłby wyrządzić innym ludziom jakąś znaczną krzywdę, jest czymś co jest godne najwyższego szacunku” – powiedział Dariusz Matecki

_______________________________________

Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię