Trzebiatów: Kolejne tarcia między Burmistrzem a Radą Miejską

0
UM Trzebiatów, źródło: bip.trzebiatow.pl

Burmistrz Trzebiatowa poprzez oficjalne konto na Facebooku zarzuca członkom Rady Gminy ogólnym brak współpracy, brak współpracy z inwestorami, blokowanie inwestycji. Jest to komunikat nawiązujący do oświadczenia wygłoszonego na ostatniej sesji rady.

Szanowni Państwo w czasie ostatniej sesji wydałem oświadczenie. Czuję, się w obowiązku do Was Mieszkańcy Gminy…

Opublikowany przez Józef Domański – Burmistrz Trzebiatowa Środa, 20 stycznia 2021

Od maja, gdy 2 członków klubu radnych urzędującego Burmistrza – Tomasz Sobczak i Danuta Sudaj, przeszło do PSL istotnie zmienił się układ sił w Radzie Gminy. Większość uzyskała koalicja PSL-u i komitetu „Moja i Twoja Gmina”. Niewątpliwie stworzyło to nieustający konflikt pomiędzy burmistrzem, a radą, która prezentuje odmienną wizję na przyszłość gminy.

W komunikacie Burmistrz zapowiada również start w kolejnych wyborach ze względu na niemożliwość zrealizowania postulatów wyborczych. Nie wiadomo jak na tę deklarację zareagują wyborcy, w końcu dopiero co minęła połowa kadencji. Również okoliczności towarzyszące, jak przede wszystkim panująca pandemia nie ułatwiają sytuacji. Jest to bezsprzecznie okres, w którym istotne jest sprawne i zgodne działanie samorządu.
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię