Straż Miejska to nie tylko klamry na kołach dla tych co nie wiedzą jak parkować w Szczecinie. Wielu mieszkańców już się przekonało, że strażnicy to przyjaźni i pomocni funkcjonariusze. Ale takiego pasażera w radiowozie strażnicy miejscy jeszcze nie mieli…
Łabędź spacerował na Owocowej
O godzinie 10. Dyżurny Straży Miejskiej odebrał nietypowe zgłoszenie. Osoba, która zadzwoniła pod numer alarmowy 986 zgłosiła, że na ulicy Owocowej między samochodami po jezdni spaceruje sobie łabędź, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.
Strażnicy miejscy zgłoszenie podjęli i natychmiast udali się na miejsce. Rzeczywiście wzdłuż ulicy wędrował sobie okazały łabędź. Zapewne poczuł przedsmak nadchodzącej wiosny i postanowił wybrać się „do miasta” na spacer – informuje St.insp. Joanna Wojtach Rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Szczecinie

Jednak strażnicy nie mieli litości, przepisy obowiązują wszystkich, nawet tego królewskiego ptaka. Nie udało się ustalić czy planował podróż autobusem ani czy wybrał się na zakupy na Tobruk. Samotna parada łabędzia musiała zostać przerwana. Łabędź okazał się bardzo zdyscyplinowany: nie był agresywny, nie stawiał oporu, grzecznie zajął miejsce w przedziale pasażerskim 2 klasy w radiowozie Straży Miejskiej.
Wezwany na miejsce zdarzenia łowczy miejski ocenił stan ptaka jako dobry, niewymagający interwencji weterynaryjnej i razem ze strażnikami przewieźli ptaka na kanał Zieliny przy ulicy Heyki. Tam obywatel łabędź został zwolniony z tymczasowego aresztu i trafił do oczekującej na powrót partnera pięknej łabędzicy.

źródło: Straż Miejska Szczecin
Szczecin: Tragiczny pożar kamienicy [FOTO] [FILM]
PFR: Polska będzie produkować szczepionkę przeciw COVID 19
Goleniów: Kolejne połączenia z Lotniska im. NSZZ Solidarność



















