Burmistrz Cedyni zaskarży decyzję MEN odnośnie SP w Piasku

0
Historia Szkoły Podstawowej w Piasku to temat na dość grubą książkę o walce szarych obywateli z władzą. Gmina Cedynia, a w zasadzie jej władze zdecydowały się na jednej z jesiennych sesji Rady Miasta zamknąć szkołę. Od tamtej pory trwa nieprzerwany spór o to, czy istnieją jakiekolwiek przesłanki ku temu, by szkołę istotnie zamknąć.
Kilka dni temu Zachodniopomorski Kurator Oświaty wydał na ten temat opinię negatywną. Dodatkowo podtrzymało ją Ministerstwo Edukacji Narodowej. Decyzje tych podmiotów zdają się jednak mało istotne, gdy zauważymy, że Burmistrz Cedyni nie godzi się na taki obrót spraw i aktualnie zamierza odwołać się od ministerialnych decyzji.
Decyzja o zamknięciu Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku zapadła na październikowej sesji Rady Miasta. Od roku szkolnego 2021/2022 w placówce funkcjonować miały jedynie pierwsze trzy klasy szkoły oraz przedszkole. Reszta uczniów trafić miała do szkoły w Cedyni.
Sprawa rozbija się nie tylko o podmioty lokalne, ale finalnie trafiła zarówno do Kuratorium Oświaty jak i do Ministerstwa Edukacji Narodowej. W grudniu Kuratorium wydało decyzję negatywną, w związku z czym Burmistrz Zarzycki wystosował zażalenie na tę decyzję do MEN. Finalnie jednak – 19 kwietnia bieżącego roku, decyzja Kuratorium została przez ministerstwo podtrzymana.
O tym jak ważna dla Burmistrza jest likwidacja tej placówki oświatowej świadczy fakt, że według podawanych informacji, trwają działania dotyczące zaskarżenia decyzji Ministra. Jakie będą tego efekty, nie wiadomo. Pewne jest jednak to, że nie jest to ostatni rozdział tej historii.
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię