Dobra: Nie podlewajcie ogródków, bo sąsiad się nie wykąpie

0
fot: pixabay.com

Wójt Gminy Dobra zaapelowała do mieszkańców gminy, aby w sposób o wiele bardziej rozważny zaczęli używać wody. Ta dostarczana z gminnej sieci wodociągowej ma określone możliwości przesyłowe, a dynamicznie rozwijająca się gmina pochłania coraz większe ilości wody. W związku z powyższym może jej zabraknąć nawet do celów pierwszej potrzeby.

Na stronie gminy Dobra możemy przeczytać, że niektóre stacje uzdatniania wody odnotowują znaczny wzrost w swej produkcji analogicznie względem lat poprzednich. Zapotrzebowanie na wodę rośnie wprost proporcjonalnie do wzrostu liczby mieszkańców. Wiele posesji posiada również przydomowe ogródki oraz baseny, które pochłaniają ogromne ilości wody.

Prosimy o wyrozumiałość i oszczędzanie wody. Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania trawnika może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych – apeluje na stronie internetowej Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Jeżeli ten stan nie ulegnie zmianie, ani poprawie rozważanie są również inne opcje. Jedną z nich będzie wprowadzenie zakazu poboru wody z gminnych urządzeń wodociągowych, która będzie służyć do podlewania ogródków, zieleńców oraz upraw rolnych. Takie ograniczenia mają zostać wprowadzone w godzinach 06:00 – 10:00 oraz 16:00 – 23:00. Co ciekawe, takie zasady funkcjonują już w Gminie Kołbaskowa w takich miejscowościach jak Ustowo, Kurów, Siadło Dolne lub Siadło Górne.

Czy Gmina Dobra będzie kolejną jednostką, która wprowadzi u siebie tego typu zasady? Czy taka sytuacja zdeterminuje władze gminne do podjęcia inicjatywy, która zwiększy efektywność wodociągową tam gdzie występują problemy? Czas pokaże, a tymczasem szykujmy się na kolejną falę upałów, która ma pojawić się w naszym regionie.

POLECAMY TAKŻE:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię