Dziki w Szczecinie: odstrzał na cmentarzu

0

Dziki w Szczecinie ponownie dały o sobie znać. Problem jest od dawna poruszany przez mieszkańców oraz także władze. Napotkanie dzika w mieście nie jest już dla wielu osób żadną nowością. Mimo wszystko obecność zwierząt rodzi także niebezpieczeństwo dla człowieka, który w konfrontacji z dzikiem jest w większości przypadków na straconej pozycji. Z tego względu w mieście przeprowadzane są odstrzały zwierząt, które wchodzą coraz częściej do miejsc często uczęszczanych przez mieszkańców Szczecina.

Dziki w Szczecinie

Dziki pojawiły się na cmentarzu centralnym w Szczecinie. O całej sytuacji poinformowało Radio Szczecin, które zostało o tym fakcie zawiadomione przez mieszkańców miasta. Zwierzęta miały zachowywać się w sposób, który rodził niebezpieczeństwo dla ludzi. Z tego względu podjęto odstrzał czterech dzików, które biegały po cmentarzu. Mimo wszystko problem wciąż jest bardzo poważny i dalej narasta. Według szacunków w Szczecinie aktualnie może przebywać około czterystu dzików. Niestety w aktualnej sytuacji ta liczba w najbliższym czasie może się zdecydowanie zwiększyć.

Wchodząc na cmentarz usłyszałam wystrzał, po chwili obok przebiegło cztery czy pięć dzików. Mężczyzna ze strzelbą chodzi i na nie poluje – poinformowała słuchaczka Radia Szczecin.

Ludzie uciekali przez pomniki, przewracali się. Dziki biegały tam podnieconeopisywał pełniący rolę łowczego miejskiego.

Zwierzęta były w spóźnionym okresie godowym, trzeba było reagowaćdodał Czeraszkiewicz.

Zwierzęta podniecone, duże i niebezpieczne. To był dzień, kiedy bardzo dużo ludzi zaczęło przybywać na cmentarzmówił również  Czeraszkiewicz.

Najważniejsze było bezpieczeństwo ludzi – w ten sposób uzasadnia odstrzał czterech dzików na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie pełniący rolę łowczego miejskiego Ryszard Czeraszkiewicz.

Źródło: Radio Szczecin / Głos Szczecina

Polecamy także przeczytać artykuły:

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię