Edyta Bielska Młodzieżową Mistrzynią Polski

0

Bardzo dobre wiadomości napłynęły z Suwałk, gdzie rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Edyta Bielska, trenująca na co dzień w Mokasynie Płoty, została Młodzieżową Mistrzynią Polski w skoku w dal.

Życiówka dała tytuł Mistrza Polski

Mistrzowski tytuł zawodniczka Mokasyna Płoty zdobyła swoim nowym rekordem życiowym – 6.17. Edyta bardzo dobrze rozpoczęła turniej. W pierwszej kolejce uzyskała 5.97, co już na początku dało jej drugie miejsce. W trzeciej kolejce poprawiła się na 6.01 i objęła prowadzenie. Jednak rywalki nie odpuszczały i w ostatniej czwartej próbie mocno się starały. Do samego końca nie było wiadomo, jak ułoży się podium. Jednak zawodniczka Mokasyna Płoty była bezkonkurencyjna. Wytrzymała presję i nie pozostawiła rywalkom złudzeń, kto jest najlepszy w Polsce, w pięknym stylu zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski

Na stronie klubu czytamy:

Sensacja? TAK – bo wprawdzie nasza zawodniczka była jedną z kandydatek do medalu, ale że na koniec wyczerpującego sezonu (trzy wieloboje w ciągu czterech tygodni, zmęczenie po jakże udanycha ale rozegranych zaledwie dwa tygodnie temu Mistrzostwach Europy) pierwszoroczna młodzieżówka, wieloboistka – wygra, tego raczej nikt się nie spodziewał.

Powtarzamy za licznymi kibicami – Edzia jesteś WIELKA!!! Dla podopiecznej Szymona Keclera to 11 medal mistrzostw kraju.

Młoda wieloboistka z Płot dzień wcześniej udanie rywalizowała w konkursie skoku wzwyż. Niewiele brakowało, a również w tej rywalizacji zdobyłaby medal. Konkurs zakończyła na 5 miejscu z wynikiem 171 cm.

Z pewnością jeszcze usłyszymy o tej zawodniczce. Brawo Edyta!!! Brawa dla Mokasyna i dla Płotów.

źródło: Mokasyn Płoty

Polecamy także:

Szczecin: Żagle 2021
Szczecin: Dzień Przyjaźni na Jasnych Błoniach. W powietrze polecą latawce
Gryfino: Dzieci zatrute salmonellą

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię