Grupa Rataje zniszczyła chodniki

0

W połowie maja firma wykonująca prace ziemne związane z SKM urządziła sobie nielegalny i nieoznakowany wjazd na plac budowy. Efektem nielegalnych działań była dewastacja jedynego chodnika wzdłuż ulicy Stołczyńskiej.

Chodnik jest często używany przez mieszkańców spacerujących na polanę rekreacyjną ze swoimi pociechami. Część jeździ na rolkach, część na rowerach, nierzadko też idą tędy mamy z dziećmi w wózku.  

Podobnie jak z przystankiem przy Orłowskiej, mieszkańcy poprosili o pomoc radnego Dariusza Mateckiego. Ten złożył interpelację w sprawie chodnika, w której napisał: 

Doszło do zniszczenia chodnika wzdłuż ulicy Stołczyńskiej, proszę o pilną interwencję w tej sprawie (jest to jedyny chodnik wzdłuż tej ulicy) i wykonanie niezbędnych napraw. 

W odpowiedzi wiceprezydent Szotkowska napisała:

foto: BIP UM Szczecin – odpowiedź na interpelację radnego Mateckiego

Firma robi, co jej się podoba, a miasto praktycznie nie kara jej za samowolę budowlaną. Ponieważ do 19 lipca nie naprawiono chodnika wystąpiliśmy z pismem do ZDiTM z zapytaniem, kiedy prace zostaną wykonane. 

29 lipca rzecznik ZDiTM Joanna Wojtach odpowiedziała:

Do grupy Rataje zostało wystosowane pismo, w którym informujemy, że jeśli w najbliższych dniach nie naprawią zniszczeń, o całej sytuacji zostaną powiadomione policja i Straż Miejska, a naprawy wykonamy na ich koszt

tak wyglądało w czerwcu i lipcu

Mamy wrzesień, a do tej pory nie wykonano żadnych prac naprawczych. Całe wakacje mieszkańcy Skolwina zmuszeni byli grzęznąć w piachu i tłuczniu kamiennym z torowiska. Matki z dziećmi w wózkach zmuszone były do chodzenia ulicą z narażeniem życia, gdyż miejsce, w którym chodnik jest zdewastowany, znajduje się zaraz za łukiem drugi i pojazdy, które nadjeżdżają z naprzeciwka nie mają szans na wcześniejsze zauważenie pieszego na drodze. 

Czy w końcu chodnik doczeka się naprawy? 

Mieszkańcy obawiają się, że ponownie jakiś inwestor dokonana zniszczeń i ich nikt nie naprawi. Tak właśnie stało się z ulicą Orną. Została zdewastowana przez pojazdy i maszyny budowlane stawiające na zlecenie ORANGE maszt telefonii komórkowej. W korespondencji Orange bezczelnie kłamał i podawał zmyślone informacje. Miasto nie potrafiło wyegzekwować naprawy zniszczonej drogi. Obiecało mieszkańcom jej naprawę i też nie naprawiło. 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię