Krzystek interweniuje w sprawie SKM

0

Doczekaliśmy się interwencji prezydenta Krzystka, który jako przewodniczący Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego, czyli lidera projektu „Budowy SKM z wykorzystaniem istniejących linii kolejowy 406, 273,351”, do tej pory nie zajmował stanowiska.

O zastanawiającym milczeniu w sprawie SKM pisaliśmy 15 marca w artykule SKM największą porażką inwestycyjną Krzystka i SOM.

Dzisiaj prezydent Krzystek poinformował na swoim Facebookowym profilu  o interwencji w sprawie SKM. To cieszy. Szkoda, że tak późno, zdecydowany głos nastąpił. Komunikację miejską w mieście już konstruuje się pod kątem SKM a samej kolei nie ma i tak naprawdę stoi pod dużym znakiem zapytania.

Szczecińska Kolej Metropolitalna – kluczowa inwestycja dla miasta i regionu. Za część prac (np. węzły przesiadkowe) odpowiadają samorządy. I tu budowy trwają. Drugą część prac realizuje zaś PKP PLK. I niestety w części torowej dzieje się niewiele albo wcale, i to od długiego czasu. To krytyczna sytuacja i duże ryzyko dla całego projektu – pisze Krzystek

W piśmie możemy  wyczytać, że SOM jako lider już składał pisma, jednak po prześledzeniu ich, dopiero to jest w takim tonie jak winno się pojawić już co najmniej rok temu. Ale dobrze, że się pojawiło i musi być zauważone.

Polemizować możemy zwłaszcza z kwestią parkingów, na temat których w samym ugrupowaniu prezydenta jest bardzo duży rozdźwięk. Same budowanie parkingów o którym mowa w piśmie nawet w Szczecinie nie idzie zgodnie z planem. Zwłaszcza na linii 406, gdzie po za Łęknem nie wiele – bądź nic się nie dzieje, mało tego jeszcze przed budową tych parkingów  z założenia i zgodnie z projektem BEZPŁATNYCH już oznajmiono w mediach że będą Strefą Płatnego Parkowania (radny Mirosław Żylik)

Polecamy także:

Siatkarki Chemika Police w półfinale Mistrzostw Polski
Stargard: Dopuścił się szeregu agresywnych zachowań. Teraz stanie przed sądem
Kołobrzeg: Wyrok ws. śmierci dwulatka

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię