Militarne zakończenie lata, czyli festyn z komandosami

0

Festyn Komandosa, który odbywa się już po raz dwunasty, rozpocznie się w Dziwnowie w piątek o godz. 16, a zakończy w niedzielę po południu. Do Dziwnowa zapraszają żołnierze wojsk specjalnych.

Militarne zakończenie lata, czyli festyn z komandosami

Festyn Komandosa odbędzie się w najbliższy weekend, a na nim spotkać można będzie „specjalsów”, byłych żołnierzy 1 batalionu szturmowego w Dziwnowie, wystawią się grupy rekonstrukcyjne, podchorążowie WAT i terytorialsi.

Dlatego my, komandosi z Dziwnowa już po raz dwunasty spotykamy się w ostatni weekend wakacji z obecnymi specjalsami i wspólnie przedstawiamy odwiedzającym festyn specyfikę tego rodzaju wojsk – mówi ppłk rez. Witold Brzozowski, organizator Festynu Komandosa.

W tym roku Festyn rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. W tym czasie swoje stoiska wystawią „specjalsi” ze wszystkich jednostek: Jednostki Wojskowej Komandosów, GROM, Agat, Formozy, Nil. Zaprezentują sprzęt, opowiedzą o swojej służbie tym, którzy odwiedzą ich stoiska. Po raz pierwszy wystawią się także podchorążowie – studenci Wojskowej Akademii Technicznej. Będą także terytorialsi – żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy niedawno utworzyli niedaleko Dziwnowa, bo w Trzebiatowie, swój 142 batalion lekkiej piechoty.

Nie zabraknie grup rekonstrukcyjnych. Pasjonaci zaprezentują nie tylko swoje stoiska, ale przedstawią także inscenizacje, np. bitwy o górę św. Anny czy pokaz patrolu rozminowywania. Jedną z większych atrakcji będzie pokaz skoków ze spadochronem ze śmigłowca do rzeki Dziwny w wykonaniu żołnierzy wojsk specjalnych. Kilkakrotnie z koncertem wystąpi zespół kobziarzy „Pipes and Drums”. Głównym punktem Festynu będzie uroczysty apel, który rozpocznie się w sobotę o godz. 9.

W tym roku do Dziwnowa przybędą także uczestnicy marszu zorganizowanego przez byłych żołnierzy 56. kompanii specjalnej, która stacjonowała niegdyś w Szczecinie. Biorąc udział w marszu ze Szczecina do Dziwnowa będą zbierali fundusze na leczenie chorego Przemka.

O 1. Batalionie Szturmowym z Dziwnowa, przeczytasz TU

Polecamy także:
USA: Przeciwciała chroniące przed COVID 19 w mleku zaszczepionej matki
Goleniów: Już od jutra Bramat 2021
Szczecin: Od niedzieli zmiany na Alei Jana Pawła II

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię