Niebawem pogrzeb Aleksandra Doby. Znana jest już data ceremonii

0
Udostępnień
101
Wyświetleń

Niedawno zmarł najbardziej znany polski kajakarz i podróżnik Aleksander Doba. Odszedł podczas wyprawy życia – zdobywając Kilimandżaro. Wiadomo kiedy odbędzie się ceremonia pogrzebowa kajakarza.

Aleksander Doba zmarł 22 lutego tuż po spełnieniu swojego wielkiego marzenia – zdobyciu Kilimandżaro.

RelatedPosts

Ciało podróżnika jest już w drodze do Polski. Wcześniej konieczna była sekcja zwłok. Kilka dni temu Zjednoczona Republika Tanzanii przekazała akt zgonu podróżnika. Wynika z niego iż  śmierć Aleksandra Doby nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Pogrzeb kajakarza i podróżnika odbędzie się 10 marca 2021 r. o godzinie 14:00. Podróżnik spocznie na cmentarzu komunalnym w Policach.

O godzinie 13:00 natomiast odbędzie się msza święta w kościele św. Kazimierza w Policach. Nabożeństwo poprowadzi Honorowy Obywatel Gminy Police Ksiądz Prałat Jan Kazieczko.

Dodatkowo jeśli ktoś chciałby w szczególny sposób pożegnać zmarłego podróżnika, w Miejskim Ośrodku Kultury wystawiono księgę kondolencyjną.

Ponadto burmistrz Polic poinformował, że miasto uhonoruje podróżnika. Jak? Otóż na Skwerze Wielkich Polaków ma stanąć obelisk Aleksandra Doby. Jego odsłonięcie zaplanowano w dzień 75. urodzin podróżnika, czyli 9 września.

Aleksander Doba miał 74 lata. Trzykrotnie samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem. Jego wyczyn był znany na całym świecie. W 2015 został „Podróżnikiem Roku” w plebiscycie National Geographic. Odznaczono go także Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

POLECAMY TAKŻE:

Skomentuj artykuł!

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W ramach Funduszu Sprawiedliwości działa całodobowa Linia Pomocy Pokrzywdzonym (222 309 900).

Gdzie uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist