Niedługo finał robót przy Moście Siekierkowskim

0
Most Siekierki, Screen yt
Most Siekierki, Screen yt
Powiat Gryfiński obfituje w wiele niesamowitych miejsc. Jednym nich jest niedawno oddany z remontu most kolejowy Siekierki – Neurüdnitz, który dziś pełni rolę przeprawy rowerowej. Jest tam również taras widokowy.
Aktualnie ukończona jest polska część inwestycji. Do końca tego roku sfinalizowana ma być część prac po niemieckiej stronie Odry. Miejsce to z pewnością stanie się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w regionie.
To spektakularny wjazd na naszą Trasę Pojezierzy Zachodnich, a dla jadących na niemiecką stronę – początek najwygodniejszej i najkrótszej drogi do Berlina. Miejsce, które na pewno będzie bardzo popularne wśród rowerzystów, ale też symboliczne miejsce przyjaźni, miejsce powitań, miejsce transgranicznych spotkań. Taki wyjątkowy łącznik Pomorza Zachodniego i Brandenburgii
– mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Inwestycja jest w większości finansowana z funduszy Interreg Va, które zarezerwowane są na projekty transgraniczne. Prace jakie wykonano w polskiej części inwestycji to koszt blisko 12 milionów złotych brutto. Niedługo roboty mają być sfinalizowane.
W ramach podjętych prac odmalowano konstrukcje mostu, odnowiono dwa przyczółki, wykonano ścieżkę rowerową oraz pitstop. Do zrobienia zostały jeszcze odpowiednie napisy i oznakowanie obiektu. Głównym inwestorem jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego . Według podawanych informacji, obiekt ma być oddany do użytku do maja.
Remont przeprawy w Siekierkach realizowany jest przez firmę INTOP Skarbimierzyce Sp. z o.o.
Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię