Nowe Objezierze: Tajemnicza konsrtukcja wyrosła na środku pola [ZDJĘCIA]

0
fot. B. W. - Wykopaliska 2019 - Rondel Nowe Objezierze
fot. B. W. - Wykopaliska 2019 - Rondel Nowe Objezierze

Nieprawdopodobna wręcz sytuacja wydarzyła się na jednym z pól powiatu gryfińskiego. Pojawiła się tam tajemnicza konstrukcja, której pierwotne relikty badane są od kilku lat przez archeologów ze Szczecina i Gdańska. Rondele – zagadka sprzed 7000 lat.

W związku z badanym odkryciem kilka dni temu, w okolicach odkrytego przed kilku laty rondela kręcone były sceny do filmu dokumentalnego, ze scenami fabularnymi. W celach fabularnych wzniesiona została konstrukcja przedstawiająca dawny wygląd rondela.

Sam film będzie bezpośrednio związany z terenami naszego regionu. Dzięki użytym w badaniach metodom badawczym, opowieściom naukowców, oraz aspektom fabularnym, film zabierze nas w podróż, w odległą przeszłość.

Rondele to konstrukcie ziemno-drewniane, które przed wiekami pełniły funkcje, o których dziś możemy jedynie spekulować. Obiekty miały formę okręgów złożonych z  wielokornie wznoszonych palisad i rowów. Zaczęto je wznosić bez mała 7000 lat temu. Kilkaset lat później zniknęły.

W Polsce odkryto już podobne obiektu – w Bodzowie, Drzemlikowicach, Łysomicach, Nowym Objezierzu, Rąpicach i Wenecji. Pozostaje nam czekać na premierę filmu.

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię